Trwa ładowanie...

SKM wspiera "Godzinę dla Ziemi"

W sobotę 23 marca o godz. 20:30 gasimy symbolicznie światło na 60 minut. Do tego dnia warszawska SKM będzie przypominała o akcji

SKM wspiera "Godzinę dla Ziemi"
d3207yo
d3207yo

Od najbliższego poniedziałku 11 marca na ekranach w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oglądać będzie można spot poświęcony ochronie Ziemi. SKM jest partnerem światowej akcji Godzina dla Ziemi WWF. Jej kulminacja przypadnie w sobotę 23 marca o godz. 20.30, gdy symbolicznie każdy może (czy też powinien) zgasić na 60 minut światło. Do tego dnia SKM będzie przypominała o akcji.

Jak informuje Sylwia Wódz, specjalista ds. komunikacji i projektów specjalnych WWF Polska, podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miastach, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Warszawie gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.

- Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska. - Wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. No i oczywiście pamiętać o tym, aby dbać o Ziemię, na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet, jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

d3207yo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3207yo
Więcej tematów