Trwa ładowanie...

Rozliczanie PIT-u w Warszawie. Kiedy upływa termin?

Miasto rozwija się z pieniędzy warszawiaków. Dzięki nim powstają nowe drogi, działa nowoczesny transport publiczny, szkoły, przedszkola i żłobki. Wpływy z podatków stanowią 1/3 miejskiego budżetu. Zgodnie z decyzją rządu tegoroczny PIT można rozliczać do 31 maja.

Rozliczanie PIT-u w Warszawie. Kiedy upływa termin?Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
dx3hcwi
dx3hcwi

- Aby Warszawa mogła nie tylko normalnie funkcjonować, ale rozwijać się, zmieniać i nadążać za potrzebami mieszkańców – potrzebne są pieniądze. W zeszłym roku ponad 6,3 mld złotych w budżecie miasta stanowiły dochody z PIT. Zachęcam wszystkich do płacenia podatków w Warszawie, bo to od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądało nasze miasto – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zgodnie z decyzją rządu, standardowy termin na złożenie rocznego zeznania PIT został w tym roku wydłużony. Deklaracje podatkowe można składać do końca maja – przypomina ratusz.

Rozliczanie PIT on-line

Zeznanie podatkowe można rozliczyć za pośrednictwem portalu internetowego podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit. Można skorzystać z przygotowanego już przez administrację rządową gotowego zeznania podatkowego "Twój e-PIT” lub samodzielnie je wypełnić za pośrednictwem portalu.

Aby rozliczyć swoje podatki w Warszawie, należy sprawdzić czy w rubryce "adres” widnieje adres zamieszkania w Warszawie i ewentualnie dokonać korekty. Chodzi tu nie o meldunek z dowodu osobistego, ale o faktyczne miejsce zamieszkania.

dx3hcwi

Jeśli wypełniamy deklarację podatkową w formie papierowej, informację dotyczącą adresu zamieszkania należy wpisać na pierwszej stronie w części B.

PIT w stolicy - korzyści

Mieszkańcy, którzy rozliczają swoje podatki w Warszawie, mogą korzystać z wielu udogodnień. Przede wszystkim zapłacą mniej za bilety długookresowe w komunikacji miejskiej. Zniżka obejmuje dwie strefy.

Dzięki wgraniu na warszawską kartę miejską e-hologramu można również skorzystać z ponad 300 ofert przygotowanych przez miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe. Z tych uprawnień korzysta już ok. 380 tys. warszawiaków.

Dodatkowe punkty

Mieszkańcy, którzy płacą podatki w Warszawie, otrzymują również dodatkowe punkty przy zapisach dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych. Mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami, które nie płacą podatków w Warszawie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dx3hcwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3hcwi
Więcej tematów