Trwa ładowanie...

Protesty związkowców w stolicy. "4 różne trasy, nawet 50 tys. osób"

Warszawiaków po raz kolejny czekają spore utrudnienia w ruchu oraz zmiany w rozkładach jazdy pojazdów komunikacji miejskiej [MAPY]

Protesty związkowców w stolicy. "4 różne trasy, nawet 50 tys. osób"
d1cqmcq
d1cqmcq

Wielka, licząca nawet 50 tys. osób manifestacja przejdzie 18 kwietnia ulicami Warszawy. - Związkowcy będą maszerować czterema trasami, a na końcu spotykają przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich - poinformował WawaLove.pl Ryszard Grąbkowski z biura prasowego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

- Manifestację organizujemy w dniu wolnym od pracy, aby nie utrudniać życia mieszkańcom Warszawy. Liczymy na zrozumienie i wsparcie - poinformował Piotr Szumilewicz Z OPZZ, który zachęca do przyłączenia się do protestów. - Zapraszamy wszystkich, którzy utożsamiają się z naszymi postulatami. Przyłączcie się do nas. Razem jesteśmy silniejsi - pisze Szumilewicz.

Warszawiacy muszą się więc przygotować na spore utrudnienia w ruchu oraz zmiany w rozkładach jazdy pojazdów komunikacji miejskiej. Manifestacje rozpoczną się 18 kwietnia o godz. 11.00.

Trasa nr 1:Pałac Kultury i Nauki od strony al. Jerozolimskich o godz. 11.00 – Al. Jerozolimskie – Krucza/Wspólna (Ministerstwo Skarbu Państwa/Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) – Hoża – Pl. Trzech Krzyży (Ministerstwo Gospodarki) – Al. Ujazdowskie KPR.

Trasa nr 2. Kopernika/Karasia siedziba OPZZ o godz. 11.00 – Świętokrzyska (Ministerstwo Finansów)
– Jasna (Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej)
– Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie – Bracka (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) – Plac Trzech Krzyży (Ministerstwo Gospodarki) – Al. Ujazdowskie KPRM

Trasa nr 3. Torwar (przy stadionie Legii) o godz. 11.00 – ul. Łazienkowska – Myśliwiecka – Górnośląska – Wiejska (Sejm) – Matejki – Al. Ujazdowskie – Al. Szucha (Ministerstwo Edukacji Narodowej) – Bagatela – Al. Ujazdowskie KPRM

Trasa nr. 4. Podchorążych (siedziba KG PSP) o godz. 11.00 – Gagarina – Belwederska – Bagatela/Al. Ujazdowskie KPRM

Związkowcy domagają się m.in. wzrostu minimalnego wynagrodzenia do poziomu 50% przeciętnego wynagrodzenia, wprowadzenia minimalnej stawki wynagrodzenia za godzinę pracy niezależnie od formy zatrudnienia, wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie pracy i wyeliminowania stosowania śmieciowych umów oraz patologicznego samozatrudnienia.

d1cqmcq

Żądają również wycofania się z podwyższonego wieku emerytalnego, wypracowania i wdrożenia skutecznego programu walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przywrócenia odpowiedzialności państwa za zdrowie obywateli.

Jak powiedział WawaLove.pl sekretarz prasowy OPZZ Ryszard Grąbkowski, zapewne pogoda i inne przyczyny zweryfikują zapowiadana liczbę protestujących, jednak w tej chwili wiadomo, iż do stolicy może przybyć nawet 50 tys. osób.

d1cqmcq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqmcq
Więcej tematów