"Wymyślają nową wojnę". Maduro odpowiedział Trumpowi
Nicolas Maduro zarzucił USA, że "wymyślają nową wieczną wojnę" przeciw Wenezueli. To odpowiedź na wysłanie grupy uderzeniowej lotniskowca Gerald R. Ford na Karaiby w ramach kampanii przeciw kartelom narkotykowym.
Wcześniej Donald Trump zapowiedział, że zwróci się do Kongresu o zgodę na użycie siły przeciwko kartelom narkotykowym na terytorium innych państw. Wskazał m.in. Wenezuelę.
Jak podała telewizja CNN, Trump rozważa ataki na fabryki i szlaki przerzutowe wewnątrz Wenezueli. Wcześniej przyznał zgodę na tajne operacje CIA w tym kraju.
"Putin boi się końca wojny". Analityk o przedłużającym się konflikcie
Maduro odpiera zarzuty USA. "Wulgarna narracja"
W piątkowym przemówieniu prezydent Wenezueli stwierdził, że władze Stanów Zjednoczonych "wymyślają ekstrawagancką, wulgarną, przestępczą i całkowicie fałszywą narrację" na temat jego rządu. Przekonywał, że w Wenezueli nie produkuje się liści koki ani kokainy, a przemyt przez kraj jest niewielki.
- Wymyślają nową wieczną wojnę. Obiecywali, że nie będą już wszczynać wojen, a wymyślają wojnę, której my unikniemy - zapowiedział Maduro.
Źródło: PAP