Trwa ładowanie...

Protesty w Warszawie. Utrudnienia w komunikacji

Koniec demonstracji przewidziany jest na godz. 15.00.

Protesty w Warszawie. Utrudnienia w komunikacji
d2ifpd3
d2ifpd3

Dziś w Warszawie demonstrować będą pracownicy zatrudnieni w ratownictwie medycznym, diagnostyce laboratoryjnej, elektroradiologii, radioterapii, medycynie nuklearnej oraz fizjoterapii. "Nie chcemy być tylko służbą dla służby zdrowia" - to jedno z haseł, które będzie przyświecało protestowi.

Demonstracja rozpocznie się o godz. 9.30 przed Ministerstwem Zdrowia przy ul. Miodowej. Pół godziny później odczytane zostaną postulaty. Następnie pochód skieruje się przed Pałac Prezydencki. Ostatnim punktem protestu będzie przejście przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. We wszystkich tych trzech urzędach zostanie złożony dokument z postulatami.

- Pracownicy innych zawodów medycznych, niż lekarze i pielęgniarki porozumieli się i będą wspólnie, ramię w ramię domagać się zauważenia swoich środowisk i rozwiązania ich problemów. Protest organizuje kilkanaście różnych związków zawodowych i organizacji, w tym Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". Wezmą w nim udział pracownicy z różnych regionów kraju - informuje Patryk Kosela, rzecznik WZZ "Sierpień 80". Kosela dodaje, że celem demonstracji ma być jest położenie nacisku na równe traktowanie wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Pracowników innych zawodów medycznych,niż pielęgniarki i położne oraz lekarze jest w Polsce ok. 70 tysięcy.

d2ifpd3

Utrudnienia w ruchu

Dzisiejsze protesty oznaczać będą utrudnienia w komunikacji. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że wraz z przemieszczaniem się manifestujących laborantów linie autobusowe: E-2, 102, 105, 108, 111, 116, 118, 127, 128, 166, 171, 175, 178, 180, 222, 503 i 518, będą kierowane na najbliższe możliwe trasy objazdowe. Koniec demonstracji przewidziany jest na godz. 15.00. Jak powiedział WawaLove.pl Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" w manifestacji ma wziąć udział ponad tysiąc osób.

d2ifpd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ifpd3
Więcej tematów