Trwa ładowanie...

"Piknik z klimatem". Zbliża się finał akcji

Swoimi refleksjami na temat środowiska podzielą się m.in. Jacek Bożek, Dominika Ostałowska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Sebastian Chmara.

"Piknik z klimatem". Zbliża się finał akcji
d1hr28k
d1hr28k

Zieleń zamiast szarości kamienia, spotkania z gwiazdami, pokazy chemiczne, Rowerowe Kino, spektakle, pokaz mody, liczne konkursy z nagrodami – to część atrakcji Pikniku z Klimatem – największej ekologicznej imprezy plenerowej na placu Zamkowym w Warszawie już w niedzielę 30 sierpnia w godz. 11.30-16.30.

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę wakacji, czyli 30 sierpnia w godz. 11.30-16.30 plac Zamkowy zamieni się w zieloną oazę. Miasto stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu podczas największej plenerowej imprezy w Polsce poświęconej środowisku, przypominać będą o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. VIII edycja upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu”.

- Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach pikniku znajdą się rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Swoimi refleksjami podzielą się m.in.: Jacek Bożek, Grzegorz Wiśniewski, Wojciech Szymański, Filip Skawiński oraz Dominika Ostałowska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Sebastian Chmara. Całość poprowadzi Jarosław Kret.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem przygotowano liczne quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry dla najmłodszych, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych. Wśród atrakcji znajdzie się również Pokaz Mody Ekologicznej, podczas którego modelami staną się na wybiegu dzieci. Będzie też „szpital zagrożonych gatunków zwierząt”, gdzie chętni poznawać będą takie gatunki zwierząt jak tygrysy, pandy, a także przyczynę ich wymierania. Będzie też można wejść do Namiotu Multimedialnego z ekologicznymi grami komputerowymi, zasilanymi modułem fotowoltaicznym. Każdy znajdzie coś dla siebie.

d1hr28k
d1hr28k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hr28k
Więcej tematów