Trwa ładowanie...

Olga Boznańska dłużej dostępna!

Dłuższe godziny otwarcia i otwarte oprowadzania

Olga Boznańska dłużej dostępna!
d3lfu5h
d3lfu5h

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem publiczności wystawą „Olga Boznańska 1865-1940” w Muzeum Narodowym w Warszawie godziny otwarcia wystawy zostaną przedłużone w weekendy do końca jej trwania (11 i 12 kwietnia, 18 i 19 kwietnia, 25 i 26 kwietnia oraz 1 i 2 maja) do godziny 21.00.

Dodatkowo w przestrzeni wystawy będą odbywać się* otwarte oprowadzania* (w cenie biletu wstępu na wystawę) w wyżej wymienionych terminach, o godzinie 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 (zbiórka przed wejściem na wystawę). Wystawa "Olga Boznańska (1865–1940)" odbywa się w dniach 26 lutego – 2 maja 2015.

Przypadająca 15 kwietnia 2015 roku 150. rocznica urodzin Olgi Boznańskiej stała się inspiracją do zaprezentowania twórczości jednej z najbardziej cenionych polskich malarek, zaliczanych do ścisłego grona najwybitniejszych artystek europejskich.
Obrazy z różnych okresów twórczości artystki zestawione zostały z wybranymi pracami malarzy europejskich i japońskich. W tym z arcydziełami takich mistrzów, jak Diego Velázquez, Édouard Manet, Eugène Carrière, Henri Fantin-Latour i Édouard Vuillard.
Wyjątkową atrakcją warszawskiej edycji wystawy będzie znakomity obraz pędzla Jamesa Abbotta McNeilla Whistlera Harmonia w szarości i zieleni: Miss Cicely Alexander, wypożyczony na pierwszy miesiąc ekspozycji (do 25 marca 2015 r.) przez Tate w Londynie.

d3lfu5h

Wystawa pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anny Komorowskiej Wystawa zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, ze specjalnym udziałem Musée d’Orsay.

W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się zbiór 57 obrazów Olgi Boznańskiej, w tym takie arcydzieła jak "W oranżerii", "Portret chłopca w gimnazjalnym mundurku", "Pracownia artystki", "Imieniny babuni" czy "Portret Anny Saryusz Zaleskiej", a także szkicowniki i fotografie. Duży zespół obrazów artystki jest zawsze obecny w kolejnych odsłonach stałej Galerii Malarstwa Polskiego a jej obrazy niezmiennie pokazywane są na wystawach sztuki polskiej, organizowanych przez warszawskie Muzeum Narodowe za granicą.

d3lfu5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfu5h
Więcej tematów