Trwa ładowanie...

Nowe życie Dworca Głównego. Powstał Nocny Market przepełniony pysznym jedzeniem i wyjątkowymi atrakcjami

Nocny Market zajął nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa.

Nowe życie Dworca Głównego. Powstał Nocny Market przepełniony pysznym jedzeniem i wyjątkowymi atrakcjami
d41as9t
d41as9t

W piątkowy wieczór zainaugurowano działalność Nocnego Marketu na Dworcu Głównym w Warszawie. Jest to nowe, nietypowe miejsce z jedzeniem i muzyką, na mapie stolicy. Co tydzień, na nieczynnych peronach będzie 20 różnorodnych wystawców gastronomicznych.

Nocny Market to propozycja dla tych, którzy od wczesnych śniadań wolą leniwe kolacje w gronie przyjaciół i znajomych. Koncept marketu pełnego pysznego jedzenia, stoisk lifestyle’owych i muzyki, otwartego do późnych godzin wieczornych, pokochała już reszta świata – teraz czas, by poznała go Warszawa. Nocny Market zagości na peronach pocztowych dawnego dworca Warszawa Główna.

Nowe życie Dworca Głównego

Uśpiony przez lata dworzec PKP Warszawa Główna, w tym sezonie nie zmruży oka. Zapomniane perony zapełnią się pysznym jedzeniem, wyrazistymi trunkami i oryginalnymi wystawcami. Na peronach pojawi się reprezentacja najlepszych wystawców street food’owych o różnorodnej ofercie gastronomicznej, grono wystawców lifestyle’owych.

- Nocny Market stale charakteryzować będzie różnorodna oferta jedzeniowa na najwyższym poziomie, jednak wystawcy będą się zmieniać, by goście co weekend mogli próbować czegoś innego. Planujemy występy artystyczne, wydarzenia muzyczne, weekendy tematyczne połączone z promocją kultury. Dodatkowo odbywać się będą rozmaite pokazy i warsztaty - związane nie tylko z tematyką kulinarną - powiedziała portalowi warszawa.naszemiasto.pl Ewa Siemionow reprezentująca inicjatywę.

Co tydzień na nieczynnych peronach będzie 20 różnorodnych wystawców gastronomicznych - kuchnia azjatycka, kuchnia europejska, meksykańska, itd., grono wystawców lifestyle’owych: ciekawe i zaskakujące gadżety. Na terenie marketu powstanie również box usługowy, w którym znajdzie się m.in. stanowisko tatuatorskie, mini barber shop i salon manicure. - Nawiązaliśmy także współpracę z Muzeum Tatuażu, więc gościć będziemy cenionych tatuatorów, a dzięki wykładom i wystawom, przybliżymy naszym gościom ten rodzaj sztuki - dodaje Siemionow.

d41as9t

Lokalizacja

Nocny Market zajął nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Ochoty przy ul. Towarowej 3. Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a halę dworca udostępniono zwiedzającym. Od 14 maja działa tu nowa instytucja kultury – Stacja Muzeum. W jej skansenie, na wybudowanych obok stacji torach, znajdują się zabytkowe lokomotywy i wagony, które podświetlone wieczorami stworzą ciekawe tło dla Nocnego Marketu.

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl/WawaLove.pl)

d41as9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41as9t
Więcej tematów