Trwa ładowanie...

Nowe atrakcje na bulwarach wiślanych. Ratusz ogłosił konkurs

Na dzierżawców czeka 10 lokalizacji.

Nowe atrakcje na bulwarach wiślanych. Ratusz ogłosił konkurs
d4ilec3
d4ilec3

10 lokalizacji czeka na chętnych do działania w przestrzeni wiślanej. Trwa konkurs na dzierżawę miejsc nad rzeką z przeznaczeniem na klubokawiarnie i punkty gastronomiczne. Nowi najemcy zobowiązani będą m.in. do przestrzegania norm wprowadzonych w strefach oddziaływania akustycznego.

Przedmiotem konkursu ogłoszonego przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy jest dzierżawa terenów położonych nad Wisłą w dzielnicy Śródmieście. Na potencjalnych najemców czeka 10 lokalizacji. Siedem z nich przeznaczonych jest na prowadzenie działalności przez klubokawiarnie – tu dzierżawa potrwa trzy lata. Pozostałe trzy lokalizacje wynajmowane będą na jeden sezon przez niewielkie stoiska gastronomiczne (wózki rowerowe).

Konkursowe lokalizacje to:
1 – Cypel Czerniakowski – powierzchnia 200 m2 – z przeznaczeniem na działalność sportowo-rekreacyjną i kulturalną (z dopuszczeniem usług gastronomicznych). W tej lokalizacji nie ma możliwości organizacji koncertów oraz imprez muzycznych i tanecznych. Preferowany jest program społeczny – np. dyskusje, wystawy i oferta dla wodniaków – usługi żeglugowe i pływanie rekreacyjne.

2 – Płyta Desantu – powierzchnia 2000 m2 – z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalno-artystycznej, sportowo-rekreacyjnej oraz gastronomicznej. To największa z konkursowych działek, której stawka wywoławcza czynszu dzierżawnego w sezonie jest największa. Wynosi 22 525 zł netto.

3, 4, 5 i 6 – Bulwar Flotylli Wiślanej – wszystkie cztery działki o powierzchni 300 m2 – z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalno-artystycznej, oraz gastronomicznej. W trzech lokalizacja dopuszczone jest również prowadzenie aktywności sportowo-rekreacyjnych. Tu stawki czynszu dzierżawnego wahają się od 4 050 do 5 100 zł netto.

d4ilec3

7 – Skwer Cubryny – powierzchnia 150 m2 – nowe miejsce na mapie wiślanych atrakcji. Dopuszczona tu jest działalność kulturalno-artystyczna, handlowa oraz gastronomiczna.

8, 9 i 10 – Bulwar Jana Karskiego – powierzchnia 10 m2 – te miejsca dzierżawione będą z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej z wózków rowerowych.

Aktywności przyjazne mieszkańcom

Złożone oferty oceniane będą na podstawie czterech kryteriów:

- oferta cenowa – 25 pkt.
- proponowany program działalności – 25 pkt.
- proponowany sposób zagospodarowania – 25 pkt.
- doświadczenie w realizacji programu 25 pkt.

d4ilec3

W regulaminie konkursu bardzo duży nacisk, poza ofertą programową działania klubokawiarni, położony jest na przyjazność i dostępność dla mieszkańcom.

Potencjalni najemcy już na etapie składania ofert, zobowiązani są przedstawić prognozy oddziaływania akustycznego. W czasie trwania dzierżawy prowadzony będą jego kontrole oraz audyt. W przypadku naruszeń stosowane będą nowe środki upominawcze i restrykcyjne. W umowie zostaną zawarte zapisy, które umożliwią m.in. odcięcie prądu klubokawiarni.

Dodatkowo w przypadku zmierzenia przez służby m.st. Warszawy dwukrotnie w ciągu kwartału danego roku na terenach zabudowy mieszkaniowej, hałasu o natężeniu powyżej 45 dB w godz. 22.00 – 6.00 i powyżej 55 dB w pozostałych godzinach pochodzącego z dzierżawionej nieruchomości możliwe będzie rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym.

d4ilec3

W konkursie zawarte zostały również nowe zapisy dotyczące osób z niepełnosprawnościami. Nowe nadwiślańskie miejsca powinny spełniać wytyczne przygotowane przez organizacje pozarządowe działające na rzecz projektowania zintegrowanego.

W nowych obiektach powinny zostać zastosowane m.in. rozwiązania takie jak:

- wyznaczenie przynajmniej jednej trasy wolnej od przeszkód – dostępnej dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się;
- wyposażenie w pochylnie przeznaczone dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się;
- dostosowanie wysokości barowego blatu do potrzeb osób poruszających się na wózkach;
- toalety dostępne dla osób poruszających się na wózkach;
- specjalne oznaczenia dla osób niedowidzących i niewidomych.

Ponadto w programie prowadzonej działalności dzierżawcy muszą zapewnić co najmniej jedno wydarzenie w pierwszym roku działalności, a w kolejnych co najmniej dwa wydarzenia dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu słuchu. Na tych wydarzeniach zapewniona zostanie obsługa tłumacza języka migowego, pętle indukcyjne i audiodeskrypcja.

d4ilec3

Przeczytaj też:

d4ilec3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ilec3
Więcej tematów