Trwa ładowanie...

Msza za Hannę Gronkiewicz-Waltz. "Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże"

Metropolita warszawski odprawił mszę św. w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. W kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu modlili się m. in. Bronisław Komorowski i Hanna Suchocka.

Msza za Hannę Gronkiewicz-Waltz. "Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże"Źródło: East News, fot: TOMASZ URBANEK
d25osx5
d25osx5

Wraz z kard. Nyczem mszę koncelebrowali zaprzyjaźnieni z ustępującą prezydent stolicy: ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański, ks. Andrzej Gałka - donosi KAI.

Poza byłym prezydentem Komorowskim i byłą premier Hanną Suchocką wśród wiernych stawili się inni znani. Jedno z czytań wygłosiła Anna Nehrebecka, aktorka i wieloletnia radna miasta.

"Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże"

- Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem - przekonywał kard. Nycz. Metropolita warszawski osobiście dziękował też Hannie Gronkiewicz-Waltz. - Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji - powiedział duchowny.

- Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany - mówił kardynał.

d25osx5

Zobacz także: Zaprzysiężenie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Dwie kadencje Hanny Gronkiewicz-Waltz niemal pokryły się w czasie z posługą Nycza w roli metropolity warszawskiego. Wiceszefowa PO została prezydentem stolicy jesienią 2006 roku, duchowny został powołany na swoje stanowisko pół roku później.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25osx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25osx5
Więcej tematów