Trwa ładowanie...

Manifestacje 1 maja

Kto będzie manifestował, gdzie lub którędy przejdzie pochód? Przeczytajcie

Manifestacje 1 maja
dkb63fx
dkb63fx

1 maja to tradycyjnie dzień pochodów, manifestacji i happeningów. Tego dnia na ulicach Warszawy protestować będzie aż sześć dużych grup.
O godz. 11.00 ruszy pochód organizowany przez OPZZ i SLD. Jego uczestnicy wyruszą spod siedziby siedziby OPZZ przy ul. Kopernika i przejdą ul. Świętokrzyską, Nowym Światem, przez pl. Trzech Krzyży, ulicami Książęcą, Rozbrat i Łazienkowską do parku Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza. Po zakończeniu pochodu w parku odbyć się ma występ Izabeli Trojanowskiej, Marzeny Ugornej i zespołu Passionis.

Godzinę wcześniej, o 10.00 przy pl. Grzybowskim pojawią się działacze i zwolennicy PPS. Jak co roku złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym demonstrację PPS z 1904 roku.

W tym samym czasie o godz. 10.00 przed siedzibą Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej Zieloni zorganizują happening. jak czytamy na ich stronach, przedstawiciele chcą - wzorem Marcina Lutra - przybić "do drzwi Unii Europejskiej" swoje postulaty dotyczące pracy i praw pracowniczych w Polsce i w Europie. Po happeningu Zieloni dołączą do Marszu Sprawiedliwości Społecznej, organizowanego przez Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Piotra Ikonowicza. Marsz wyruszy o godz. 11 z ronda de Gaulle'a.

Ruch Narodowy tymczasem nie przestaje myśleć o tęczy. Przed siedzibą KE zorganizują 1 maja manifestację. O godz. 13.00 będą protestować przeciwko instalacji na pl. Zbawiciela, która znów stanęła w tym miejscu ( zobaczcie zdjęcia ).

dkb63fx

O godz. 15.00 z pl. Na Rozdrożu wyruszy manifestacja Autonomicznych Nacjonalistów, którzy będą protestować pod hasłem "Praca w Polsce dla Polaków". Przejdą Traktem Królewskim na pl. Zamkowy.

Tego dnia w stolicy odbędzie się także wiele koncertów i imprez. Kto zagra i gdzie, przeczytacie w tym artykule .

dkb63fx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkb63fx
Więcej tematów