Trwa ładowanie...

Który most jest najpopularniejszy?

Niektóre zanotowały duży wzrost natężenia ruchu

Który most jest najpopularniejszy?
d2kpg9b
d2kpg9b

ZDM zmierzył natężenie ruchu na warszawskich mostach. W ujęciu dobowym widać, że po otwarciu mostu Marii Skłodowskiej–Curie, z miesiąca na miesiąc porusza się nim coraz więcej kierowców. Pierwsze pomiary ręczne, które były wykonywane wiosną zeszłego roku wykazały, że nową arterią poruszało się około 46 tys. pojazdów na dobę, rok po otwarciu mostu – 51 tys.

W chwili obecnej ruch dobowy na moście Poniatowskiego jest porównywalny do natężenia na moście Marii Skłodowskiej – Curie i oscyluje w granicach 51 tys pojazdów.

Porównując wyniki pomiarów jesiennych 2012 r do najnowszych badań, można zauważyć wzrost natężenia ruchu na moście Grota–Roweckiego. Jak co roku to zawsze ten most wiedzie prym pod względem natężenia ruchu, zeszłoroczne badania wskazywały jednak znacznie mniejszą liczbę pojazdów niż to bywało w latach ubiegłych (127.000).

Teraz ponownie nastąpił wzrost liczby pojazdów na tej arterii - o 33.000 pojazdów w ruchu dobowym.

d2kpg9b

Po rozpoczęciu planowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad remontu na moście Grota–Roweckiego, ruch kołowy z pewnością „przeniesie się” w dużej mierze na Most Marii Skłodowskiej–Curie. Nieznaczny spadek natężenia ruchu, w porównaniu z zeszłym rokiem, odnotowano na moście Łazienkowskim (poniżej 120 tys. pojazdów), z kolei na moście Gdańskim liczba pojazdów zmniejszyła się znacząco z 60 tys. w 2012 r., do ok. 45 tys. w 2013 r.

Ruch dobowy wiosna 2013 r.

  1. Most Grota–Roweckiego – 29 proc.
  2. Most Łazienkowski – 20 proc.
  3. Most Siekierkowski – 18 proc.
  4. Most Poniatowskiego – 9 proc.
  5. Most Marii Skłodowskiej–Curie – 9 proc.
  6. Most Gdański – 8 proc.
  7. Most Świętokrzyski – 4 proc.
  8. Most Śląsko–Dąbrowski – 3 proc.
d2kpg9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kpg9b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj