Trwa ładowanie...

Koszmar pasażerów na linii kolejowej do Łodzi powoli dobiega końca

Zmodernizowana trasa ma zostać w całości oddania jeszcze w tym roku.

Koszmar pasażerów na linii kolejowej do Łodzi powoli dobiega końca
djsbmti
djsbmti

Podróże pociągiem pomiędzy Warszawą a Łodzią w ostatnim dziesięcioleciu, najdelikatniej mówiąc nie należały do przyjemnych. Wszystko przez inwestycję , która jest realizowana od prawie dekady! Dla pasażerów mamy jednak dobre wieści, już w połowie grudnia pojadą oni z Warszawy do Łodzi po całej zmodernizowanej linii. Podróż będzie trwała 70 minut. Ten fakt potwierdza PKP PLK.

- Modernizacja połączenia Warszawa Zachodnia – Skierniewice zakończy się w IV kwartale tego roku. Dzięki niej czas podróży na linii Warszawa Centralna – Łódź Widzew skróci się do ok. 70 minut. Nastąpi to już w połowie grudnia tego roku, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. - powiedział WawaLove.pl Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

W początkowej fazie prac wydawało się, że termin oddania czyli połowa 2012 roku, zostanie utrzymany. W ciągu dwóch lat wyremontowano bowiem odcinek pomiędzy Skierniewicami a Koluszkami, i dalej do Łodzi Widzewa. Niestety realizacja fragmentu inwestycji pomiędzy Skierniewicami a Warszawą Zachodnią znacząco się wydłużyła, m.in. z powodu niezgodności wydanych decyzji środowiskowych z prawem unijnym. To nie był koniec problemów, bo kiedy udało się uporać z kwestiami administracyjnymi, w 2013 roku upadłość ogłosił wykonawca czyli Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury.

Pasażerowie kolei nierzadko musieli liczyć się z opóźnieniami sięgającymi nawet do 3 godzin. Zdarzały się awarie ogrzewania oraz podróże w totalnym ścisku i tłoku. Teraz PKP PLK przekonuje, że już w połowie grudnia cała inwestycja zostanie oddana. Aktualnie trwają jeszcze prace wykończeniowe na odcinku Warszawa Włochy-Żyrardów oraz kończy się budowa tunelu w Pruszkowie. Oby tym razem nic nie stanęło na przeszkodzie i pasażerowie wreszcie odczuli poprawę komfortu podróży.

djsbmti
djsbmti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djsbmti
Więcej tematów