Trwa ładowanie...

Dla nas zabawa, dla nich noc pełna stresu. Jak troszczyć się o zwierzęta w sylwestrową noc?

Sylwester to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla zwierząt.

Dla nas zabawa, dla nich noc pełna stresu. Jak troszczyć się o zwierzęta w sylwestrową noc?
d3emipj
d3emipj

Fajerwerki wywołują u zwierząt silny stres. Dotyczy to szczególnie psów i kotów. Zwierzęta cierpią, wiele osób informuje w sieci o zaginionych psach lub kotach, które przestraszone wybuchem petard uciekają w popłochu, nie zwracając uwagi na wołanie właścicieli.

Lekarz weterynarii, doktor Monika Tyszkiewicz, powiedziała w radiowej Jedynce, że podczas sylwestrowej zabawy właściciele czworonogów powinni zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich zwierząt. Należy pozwolić psu, by mógł sam wybrać miejsce, w którym spędzi noc. - Nie wyciągajmy go na siłę, nie zachęcajmy go do powrotu na przykład na kanapę - radziła doktor Tyszkiewicz.

Dodała, że podobnie należy postąpić z kotami. - Dobrze będzie pozwolić kotu spędzić tę noc w miejscu, które lubi najbardziej. Najczęściej będzie to miejsce blisko właściciela. Jeżeli zwierzę zostaje w domu samo, można na przykład włączyć mu radio, które będzie mu przypominało ludzki głos - mówiła.

Sylwester to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla zwierząt. Nieustanne wybuchy, huk oraz skutecznie generują panikę i stres wśród zwierzaków. Wiele osób informuje w sieci o zaginionych psach lub kotach, które przestraszone wybuchem petard uciekają w popłochu, nie zwracając uwagi na wołanie właścicieli. W tym trudnym okresie swą pomoc oferuje Sylwestrowy Patrol dla Zwierząt Fundacji Animal Rescue Poland.

d3emipj

Numery alarmowe

Sylwestrowy Patrol dla Zwierząt będzie działał na terenie Warszawy i okolic. Numery alarmowe Fundacji to: (22) 350 66 91 lub 792 070 088. Patrol będzie działał w Sylwestra i Nowy Rok pomagając zagubionym czy zranionym zwierzętom, patrolując ulice Warszawy i okolic oraz pomagając właścicielom odnaleźć swoje zguby.

Źródło: IAR/WawaLove.pl

d3emipj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3emipj
Więcej tematów