Trwa ładowanie...

Co warszawiacy sądzą o nowym meczecie? [SONDA]

"Pokaz szczeniackiej siły"

Co warszawiacy sądzą o nowym meczecie? [SONDA]
d4a9oc9
d4a9oc9

Warszawiacy z którymi rozmawiała Wirtualna Polska krytycznie oceniają incydent do którego doszło w nowym meczecie na stołecznej Ochocie. - Głupota. To słowo najlepiej opisuje zachowanie tej osoby. W ten sposób na pewno nie odniesiemy żadnych korzyści, a możemy tylko rozdrażnić muzułmanów. - Uważam, że było to pokazanie szczeniackiej siły - tłumaczy mężczyzna pracujący w pobliżu. Mieszkańców Warszawy zapytano także, co sądzą o budowie muzułmańskiej świątyni w ich mieście.

Przypomnijmy, że w weekend nieznana kobieta weszła do wspomnianego meczetu i rozrzuciła w nim świńskie łby . Mięso wieprzowe wylądowała także na parkingu przed świątynią. Osoba, która dopuściła się tego incydentu została zarejestrowana przez kamerę monitoringu. Sprawą zajmuje się policja.

To nie pierwszy tego typu incydent w tym miejscu. Rok temu członkowie stowarzyszenia Polska Liga Obrony wysyłali do meczetu plasterki boczku w kopertach. Budowie świątyni, która trwała przez pięć lat, towarzyszyły również protesty mieszkańców dzielnicy i członków Stowarzyszenia Europy Przyszłości. Jesienią ubiegłego roku mecze został także ostrzelany z broni pneumatycznej .

d4a9oc9

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na warszawskiej Ochocie rozpoczął działalność tydzień temu. Budynek, który stanął przy rondzie Zesłańców Syberyjskich, postawiła Liga Muzułmańska w RP przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Ośrodek pełni funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Znajduje się w nim sala modlitwy z zapleczem, sala wykładowa, sale dydaktyczne, sala wystawowa, sportowa oraz internetowa, biblioteka muzułmańska, przedszkole i sklepik. To już drugi meczet w Warszawie.

d4a9oc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a9oc9
Więcej tematów