Trwa ładowanie...

Cięć w ZTM-ie ciąg dalszy

Linia tramwajowa nr 2 tylko w dni powszednie. Zmiany od 6 kwietnia

Cięć w ZTM-ie ciąg dalszy
d1bgh1t
d1bgh1t

"Dwójka" będzie kursowała tylko w dni powszednie. Linia autobusowa 214 zostanie przekształcona w linię 314, również kursującą jedynie w tygodniu.

Przeprowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego pomiary wykazały, że pasażerowie korzystali z tych połączeń głównie w szczytach komunikacyjnych. W przeciwieństwie do tego frekwencja w tramwajach linii 2 i autobusach linii 214 w weekendy była znikoma.

Od 6 kwietnia tramwaje będą jeździły tylko w dni powszednie, w godz. 6:00-20:30. Linia 214 *zostanie przekształcona w linię *314, która będzie kursowała w dni powszednie,* w godz. 5:30-21:00* na dotychczasowej trasie linii 214: NOWODWORY - Światowida - Dzierzgońska - Odkryta - Nowodworska - Mehoffera - Świderska - Myśliborska - STARE ŚWIDRY - Myśliborska - Porajów - Świderska - Mehoffera - Nowodworska - Odkryta - Dzierzgońska - Światowida - NOWODWORY.

Linia 2 znów będzie kursowała przez cały tydzień, kiedy trasa tramwajowa na Tarchominie zostanie wydłużona.Obecnie tramwaje jeżdżą jedynie na trzykilometrowym odcinku trasy na Tarchomin (od ul. Marymonckiej do ul. Myśliborskiej). Realizacja dwóch kolejnych odcinków trasy tramwajowej, wzdłuż ul. Światowida do ul. Mehoffera i do Winnicy, opóźniła się z powodu protestów mieszkańców Winnicy z rejonu ul. Poetów.

d1bgh1t

Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014.

d1bgh1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bgh1t
Więcej tematów