Trwa ładowanie...
ycipk-3oef16

W TVP PiS wygrywa z PO 19 do 1. Rządzący zdominowali główny program publicystyczny

Jacek Kurski już kiedyś tłumaczył się z ogromnej dysproporcji między gośćmi z opozycji i obozu władzy w "Gościu Wiadomości". W tym głównym programie publicystycznym TVP politycy PiS przeważali od dawna. Ale to, co stało się w sierpniu przechodzi wszelkie wyobrażenia. W 20 odcinkach było 19 polityków PiS i tylko jeden z PO. W dodatku nie sam, debatował z przedstawicielem władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak, wiceprezes PiS jako "Gość Wiadomości"
Mariusz Błaszczak, wiceprezes PiS jako "Gość Wiadomości" (TVP Info, Fot: TVP Info)
ycipk-3oef16

19 do 1. To nie wynik kolejnego głosowania na międzynarodowym forum, ale statystyka udziału polityków w programie "Gość Wiadomości". To główna audycja polityczna TVP, emitowana bezpośrednio po "Wiadomościach" na antenie TVP 1, później przenoszona do TVP Info. W związku z tym rozmowy mają sporą oglądalność i dają politykom szansę na dotarcie ze swoim przekazem do większej liczby odbiorców niż zwykle.

Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

ycipk-3oef16

Od miesięcy w programie dominują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jacek Kurski musiał się nawet z tego tłumaczyć - Dziennikarze TVP rozmawiają najczęściej z politykami bezpośrednio związanymi z przedstawionymi w 'Wiadomościach" najważniejszymi wydarzeniami dnia. W związku z tym, że w przeważającej mierze inicjatorem tych wydarzeń jest Rząd i przedstawiciele partii rządzących, naturalnym jest, że są zapraszani do programu - pisał, odpowiadając na interpelację posłów opozycji.

Wówczas jednak statystyki były nieco inne: od początku 2017 roku do końca kwietnia w programie było 92 przedstawicieli rządu, 181 przedstawicieli PiS i 66 przedstawicielil opozycji. W sierpniu w programie był tylko jeden poseł opozycji, i to nie jako samodzielny gość - Marcin Święcicki debatował z Ryszardem Czarneckim. Z kolei Mariusz Błaszczak był w programie trzykrotnie, w odstępach 5 dni. Gdyby ktoś pytał, w dzisiejszym programie też wystąpi polityk PiS, tym razem padło na Mateusza Morawieckiego.

Politycy w "Gościu Wiadomości" w TVP TVP Info
Podziel się

Pełna lista odcinków programu "Gość Wiadomości" dostępna na stronie TVP

ycipk-3oef16
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3oef16

ycipk-3oef16
ycipk-3oef16