Trwa ładowanie...
d2utw1o
Wirtualnemedia.pl

W TVP Info miało nie być transmisji marszu opozycji i KOD? Przeciw byli wydawcy i dziennikarze

• Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nie chciał w TVP Info transmisji marszu opozycji
• Tej decyzji sprzeciwili się jednak sami wydawcy i dziennikarze
• O tych wydarzeniach poinformowały serwis Wirtualne Media oraz "Gazeta Wyborcza"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz opozycji i KOD
Marsz opozycji i KOD (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d2utw1o

Jak opisują Wirtualne Media, dyrektor TAI Mariusz Pilis miał zapowiedzieć w sobotę rano na spotkaniu z dziennikarzami TVP Info, by nie relacjonować na żywo marszu opozycji i KOD. Planowano pokazać tylko później fragmenty relacji, transmitować zaś miano konferencję Światowych Dni Młodzieży. Pilis zasugerował też inne tematy, m.in. o - jak opisują Wirtualne Media - "zachowania służb mundurowych podczas manifestacji organizowanych w okresie rządów PO i PSL".

Tymczasem wydawczynie pasma dziennego, Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska, miały się sprzeciwić takiej propozycji i ostatecznie opuścić siedzibę TVP - zgodnie z informacjami podanymi przez serwis.

Ostatecznie TVP Info transmitowało manifestację zorganizowaną przez partię Nowoczesna, do której przyłączyli się inni politycy opozycji oraz działacze KOD. W sobotę zebrali się oni przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego, by później przejść pod Pałac Prezydencki. Zgromadzeni na marszu domagali się publikacji środowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a wiec odbył się pod hasłem "Przywrócić ład konstytucyjny".

d2utw1o

Podziel się opinią

Share
d2utw1o
d2utw1o
Więcej tematów