Trwa ładowanie...
ycipk-20u7vi
ycipk-20u7vi

W nocy ukradli 12 ton ślimaków

Policjanci ze Sztumu (Pomorskie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli 12 ton ślimaków. Złodzieje winniczków zostali zatrzymani chwilę po tym, jak próbowali sprzedać w skupie część łupu wartego w sumie 18 tys. zł - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-20u7vi

Do kradzieży mięczaków doszło w nocy. Rano właściciel magazynu w - leżącej pod Sztumem, miejscowości Węgry - zgłosił policji włamanie i kradzież 12 ton ślimaków winniczków.

Jak poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, już następnego dnia po południu sztumskim policjantom udało się zatrzymać złodziei. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 28 i 33 lat.

Mężczyzn zatrzymano w Malborku chwilę po tym, jak w działającym w tym mieście skupie, sprzedali 2,5 tony skradzionych ślimaków. Po zatrzymaniu policjanci ustalili też, że resztę skradzionego łupu mężczyźni przechowywali w drewnianych skrzyniach w starej stodole w miejscowości Chlebówka.

ycipk-20u7vi

Odzyskane ślimaki wróciły do właściciela. W czwartek złodzieje staną przed sądem, który zdecyduje czy zostaną oni tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

NaSygnale.pl: Kryminalny świat małolatów

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-20u7vi

ycipk-20u7vi
ycipk-20u7vi
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów