Trwa ładowanie...

Uważaj: piękne stewardessy mogą nie być kobietami

Nowe tajskie linie lotnicze PC Air angażują jako personel pokładowy transseksualistów - podał szef tej firmy Peter Chan, dodając, że "rewolucja" ta rozprzestrzeni się i na inne firmy.

Uważaj: piękne stewardessy mogą nie być kobietamiŹródło: Jupiterimages
d3bttf7
d3bttf7

PC Air, które mają nadzieję, że rozpoczną loty w kwietniu, zatrudniły w charakterze załogi pokładowej sześciu przedstawicieli tzw. trzeciej płci i będą kontynuować taką politykę personalną w duchu szacunku dla równości praw - powiedział Chan.

Tajlandia ma jedną z największych na świecie populacji transseksualnych; chirurdzy tego kraju opracowali nowe, mniej kosztowne i szybsze techniki operacji zmiany płci.

PC Air nie wymagają od aplikantów poddawania się operacji chirurgicznej zmiany płci, lecz jedynie znajomości języków i odpowiednich umiejętności społecznych.

d3bttf7

- Nasze społeczeństwo zmienia się, ewoluuje. Jestem pionierem i jestem pewien, że inne organizacje pójdą moim śladem - dodał Chan.

Podczas pierwszej rekrutacji podania o pracę złożyło ponad stu transseksualistów.

Wśród przyjętych znalazła się - według dziennika "The Nation" - Thanyarat "Film" Jiraphatpakorn, która wygrała w 2007 roku konkurs piękności Miss Tiffany, przeznaczony dla transseksualistów.

d3bttf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bttf7
Więcej tematów