Trwa ładowanie...

Ustawa o Sądzie Najwyższym opublikowana w Dzienniku Ustaw

Znowelizowana ustawa o Sądzie Najwyższym znalazła się w opublikowanym w poniedziałek Dzienniku Ustaw. Rano pojawiła się ona w wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie.

Share
Ustawa o Sądzie Najwyższym opublikowana w Dzienniku UstawŹródło: Dziennik Ustaw
d2uhnxw

Nowela pozwalająca na orzekanie w Sądzie Najwyższym sędziom, którzy ukończyli 65. rok życia, została opublikowana w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Oznacza to, że w nadchodzącym roku Małgorzata Gersdorf i inni sędziowie, traktowani ostatnio przez rządzących jako "emerytowani", mogą wrócić do pracy.

Jak zauważa portal 300polityka.pl, oznacza to koniec kontrowersji wokół Sądu Najwyższego. Przepisy były obiektem sporu między polski rządem a Unią Europejską. Ostatecznie, pod naciskiem Brukseli, PiS wycofał się z wcześniejszej wersji ustawy. "Teraz gra toczy się przede wszystkim o KRS" - czytamy.

Nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym posłowie przyjęli w błyskawicznym tempie. Rano 21 listopada projekt trafił do Sejmu, po godzinie 16 został uchwalony. Cała procedura potrwała około ośmiu godzin. Od pierwszego czytania do jej uchwalenia minęły zaledwie cztery.

Zobacz także: Latające BMW przed tunelem w Tatrach. Przestroga policji

Dwa dni później ustawę przyjął Senat. A 17 grudnia podpisał ją prezydent Andrzej Duda.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2uhnxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uhnxw
d2uhnxw
Więcej tematów