Trwa ładowanie...
d28z5b8

USA wysłały bombowiec strategiczny nad półwysep. Ćwiczyli atak na Kima

Strategiczny bombowiec dalekiego zasięgu B-1B wspomagany przez niewykrywalne przez radary myśliwce F-22 Raptor symulowały nad Półwyspem Koreańskim operację bombardowania celów naziemnych. Amerykańskie maszyny biorą udział w dużych ćwiczeniach razem z lotnictwem południowokoreańskim. Ma to być nowe ostrzeżenie dla reżimu Kim Dzong Una, aby powstrzymał rozwój programu nuklearnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanie przeprowadzali symulację ataków na obiekty jądrowe.
Amerykanie przeprowadzali symulację ataków na obiekty jądrowe. (Wikimedia Commons CC0)
d28z5b8

Jak podają media z Seulu, plan ćwiczeń Vigilant Ace zakłada setki lotów bojowych w pozorowanych atakach na północnokoreańskie obiekty związane z programem nuklearnym. To zakłady produkcyjne, magazyny, wyrzutnie rakiet i laboratoria.

"Realizowane są różne scenariusze wojenne" - głosi komunikat połączonego sztabu armii USA i Korei Południowej w tych manewrach. Wojskowi przekonują, że wszystkie symulowane działania "mają charakter obronny".

d28z5b8

W manewrach bierze udział ponad 230 samolotów (w tym sześć myśliwców F-22 Raptor czy myśliwce F-35), które operują z ośmiu lotnisk.

Komentatorzy zauważają, że choć w komunikatach mowa jest tylko o jednym bombowcu B-1B, ale w takich sytuacjach Amerykanie wysyłają zazwyczaj w region działania dwie maszyny.

Na miejscu jest też ponad 11 tys. żołnierzy marynarki wojennej i piechoty morskiej USA.

d28z5b8

Ćwiczenia potrwają do piątku.

d28z5b8

Podziel się opinią

Share
d28z5b8
d28z5b8
Więcej tematów