Trwa ładowanie...
d4gk8pr

USA: restrykcje finansowe niezwykle skuteczne

Restrykcje w dziedzinie finansów, nałożone przez Stany Zjednoczone na instytucje i osoby, powiązane z terrorystyczną siatką al-Qaeda, okazały się nadzwyczaj skuteczne - ujawnił we wtorek departament skarbu USA.
Share
d4gk8pr

Sekretarz skarbu Paul O'Neill oświadczył w programie telewizyjnym, iż - jak wynika z danych amerykańskiego wywiadu - grupy związane z Osamą bin Ladenem mają już wyraźne kłopoty finansowe. Według O'Neilla, terroryści nie są obecnie w stanie płacić swym ludziom. Mają duże trudności z finansowaniem całej działalności, w tym - przekazywaniem funduszy dotychczasowymi kanałami, kupowaniem materiałów czy wypłatą poborów.

Minister nie podał szczegółów finansowych operacji, wymierzonych przeciwko międzynarodowej siatce terrorystycznej, zaznaczając iż są one ściśle tajne.

Waszyngton wcześniej podawał oficjalnie, iż zamrożone zostały konta osób i grup, podejrzanych o związki z al-Qaedą. Na kontach w bankach na terenie USA zablokowane zostały sumy o łącznej wysokości 34,2 mln dolarów. Inne kraje zamroziły 33,9 mln dolarów na kontach tego rodzaju grup i osób.(ck)

d4gk8pr

Podziel się opinią

Share
d4gk8pr
d4gk8pr
Więcej tematów