Trwa ładowanie...
d44nhp6

Ultimatum PiS dla prezydenta ws. Krzysztofa Łapińskiego? Jacek Sasin zaprzecza

- Nie ma absolutnie żadnego ultimatum PiS ws. dymisji rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego - zapewnił w czwartek Jacek Sasin. Poseł PiS podkreślił, że za politykę kadrową w Kancelarii Prezydenta odpowiada prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Sasin zaprzeczył informacji, jakoby PiS postawiło prezydentowi ultimatum
Jacek Sasin zaprzeczył informacji, jakoby PiS postawiło prezydentowi ultimatum (WP.PL)
d44nhp6

Jednocześnie Jacek Sasin podkreślił w Polsat News, że "warto, aby każdy, a szczególnie rzecznik prasowy, pewniej ważył słowa".

Zdaniem posła PiS za poprzednich rządów spory w obozach władzy "były bardzo ostre". Dlatego teraz, kiedy po dwóch latach rządów PiS "pojawiają się lekkie różnice zdań" dziennikarze i politycy "chcą wykreować konflikt, którego nie ma".

Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów

Ostra wymiana zdań w obozie władzy

W ten sposób Jacek Sasin odniósł się do informacji Onetu, że PiS postawiło Andrzejowi Dudzie ultimatum i zażądało zdymisjonowania Krzysztofa Łapińskiego po jego wypowiedzi na temat zmian w rządzie.

d44nhp6

Rzecznik prezydenta stwierdził we wtorek, że jeśli prezydent oczekiwałby zmian w rządzie to rozmawiałby na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim. Jego słowa wywołały falę komentarzy. Najostrzej wypowiedział się marszałek Senatu Stanisława Karczewski, który stwierdził, że na miejscu prezydenta zwolniłby Krzysztofa Łapińskiego.

W zupełnie innym tonie do sprawy odniosła się premier Beata Szydło. Zapytana przez dziennikarzy w Krynicy stwierdziła, że Andrzej Duda podejmuje decyzje wobec swoich pracowników, tak samo jak ona wobec swoich współpracowników i nie będzie komentować słów prezydenckiego rzecznika.

d44nhp6

Podziel się opinią

Share
d44nhp6
d44nhp6
Więcej tematów