Trwa ładowanie...

Ukraiński arcybiskup Szewczuk liczy na wizytę papieża Franciszka. "To byłby bardzo mocny gest"

Zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie, arcybiskup Swiatosław Szewczuk ponownie wyraził nadzieję na to, że papież Franciszek złoży wizytę w tym kraju. Jak powiedział we wtorek, papieska wizyta byłaby bardzo mocnym gestem.

Share
Ukraiński arcybiskup Szewczuk liczy na wizytę papieża Franciszka. "To byłby bardzo mocny gest"
Ukraiński arcybiskup Szewczuk liczy na wizytę papieża Franciszka. "To byłby bardzo mocny gest" Źródło: East News, fot: Tomasz Paczos/FOTONOVA
dpiwgft

Podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża w Rzymie arcybiskup większy kijowsko-halicki oświadczył, że papież bardzo uważnie obserwuje sytuację na Ukrainie. Przypomniał, że niedawno wezwał do modlitwy w intencji tego kraju i często o nim mówi.

- Wyraziliśmy pragnienie, by Ojciec Święty odwiedził Ukrainę, mamy na to nadzieję, bo gesty są bardzo wymowne — dodał abp Szewczuk.

Ukraiński arcybiskup nakłania Watykan do wizyty papieża w Ukrainie

Zapytany o, to kiedy papież mógłby udać się na Ukrainę, Szewczuk odparł, że "nie chcą czekać 10 lat". Podczas jego spotkań z Ojcem Świętym, arcybiskup podkreślał, że w całym narodzie ukraińskim jest wspólne przekonanie, potwierdzone przez niedawny sondaż, że papież Franciszek jest uważany za największy autorytet moralny świata.

Tak Putin potraktował Macrona. Europoseł PiS komentuje

- Ludzie mówią: jeśli papież przyjedzie na Ukrainę, wojna się skończy. Postrzega się to jako gest posłannika pokoju. Jego przyjazd nie byłby ograniczony do wymiaru politycznego, ale byłby bardzo mocnym wydarzeniem duchowym, którego nie można by zlekceważyć — stwierdził abp Szewczuk.

dpiwgft

Zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie podkreślił, że Stolica Apostolska starała się promować dialog podczas rozpoczętego osiem lat temu kryzysu na wschodzie Ukrainy.

- Czy papież robi wystarczająco dużo? Naturalnie my chcielibyśmy jeszcze więcej, aby powiedział, że Ukraina jest niewinną ofiarą niesprawiedliwego agresora. Ale to możemy swobodniej my powiedzieć. Gdyby stwierdziła to Stolica Apostolska, załamałaby się wszelka możliwa dyplomacja i dialog w przyszłości — zauważył zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie.

Źródło: KMP Gliwice

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpiwgft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dpiwgft
dpiwgft
Więcej tematów