Trwa ładowanie...

Matka oskarżyła nauczyciela o antysemityzm. "Jak torturować Żyda"

Pewna amerykańska matka oskarżyła nauczyciela ze stanu Tennessee o antysemityzm i wycofała swoją córkę ze szkolnych zajęć. Podczas jednej z lekcji nauczyciel miał mówić o "torturowaniu Żydów" oraz tłumaczyć na angielski imię hebrajskiego boga.

Matka oskarżyła nauczyciela o antysemityzm. "Jak torturować Żyda"
Matka oskarżyła nauczyciela o antysemityzm. "Jak torturować Żyda" Fot: Wojtek Laski
d3io20k

Podczas zajęć z wiedzy biblijnej, nauczyciel miał napisać na tablicy angielskie tłumaczenia imienia hebrajskiego boga. Zgodnie z dogmatem imię to jest zapisane jedynie w Torze i nie można wypowiadać go głośno.

Prowadzący zajęcia miał następnie powiedzieć: "jeśli chcesz wiedzieć, jak torturować Żyda, każ mu powiedzieć to na głos".

d3io20k

USA. Rodzice oskarżają nauczyciela o antysemickie komentarze

Matka jednej z uczennic w amerykańskim stanie Tennessee zapewniła, że jej córka po usłyszeniu o "torturowaniu Żydów" nie czuła się bezpiecznie w szkole. Kobieta podkreśliła, że jest Żydówką i dlatego wycofała swoją córkę z uczestnictwa w zajęciach.

Donald Tusk z miażdżącą przewagą. Poseł Hołowni reaguje na sondaż

Kolejnym z zarzutów ma być fakt, że prowadzący nauczał o biblijnym stworzeniu świata, jak o zdarzeniu opartym na faktach. Nauczyciel wielokrotnie pytał uczniów, czy czytali Biblię, a szczególnie Księgę Rodzaju i wymagał od nich konkretnych i faktograficznych odpowiedzi, co dla przedstawicielki innego wyznania było krępujące.

Córka uczęszczała na zajęcia z wiedzy biblijnej w ramach zajęć fakultatywnych, ponieważ inne były dla niej niedostępne, ze względu na stopień niepełnosprawności. Związek Hamilton Country Schools, zrzeszający okoliczne szkoły wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że sytuacja, do której doszło na zajęciach zostanie wyjaśniona.

d3io20k

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3io20k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3io20k
Więcej tematów