Trwa ładowanie...

Uciekinierki z Kukiz '15 dołączyły do PiS? Jest dementi koła Republikanie

Według Polskiego Radia do klubu partii rządzącej mają wejść trzy posłanki z koła Republikanie (do Sejmu weszły z list Kukiz '15). Jednak klub Republikanie zaprzecza doniesieniom publicznego radia i przekonuje, że do PiS się nie wybiera "ani dzisiaj, ani w przyszłości".

Share
Uciekinierki z Kukiz '15 dołączyły do PiS? Jest dementi koła Republikanie
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1wwnc6

W tej chwili klub PiS to 234 posłów, więc większość potrzebna do przegłosowywani ustaw jest bardzo wątła. Tym bardziej, że cześć posłów to ministrowie, którzy czasami muszą pojechać do Brukseli czy na inną wyprawę zagraniczną. Zdarza się wówczas, że posłowie opozycji mają przewagę i próbują zerwać quorum.

Paweł Kukiz ostro w sejmie - votum dla rządu PiS

Dlatego od dawna mówiło się w sejmowych kuluarach o planowanych transferach. Politycy PiS mieli szukać posłów Kukiz '15 i PSL, którzy chcieliby zmienić barwy partyjne. Na razie na horyzoncie nie ma żadnych odejść, jest za to połączenie. Według nieoficjalnych informacji Polskiego Radia do klubu PiS mają dołączyć posłanki z koła Republikanie. Jednak w rozmowie z WP rzeczniczka Republikanów zaprzecza tym doniesieniom i zapewnia, że posłanki nie wybierają się do PiS. - To informacja wyssana z palca - słyszymy.

Anna Maria Siarkowska, Magdalena Błeńska i Małgorzata Janowska w lutym wyszły z klubu Kukiz '15. - Pozostajemy opozycją i będziemy patrzeć władzy na ręce - mówiła wówczas posłanka Siarkowska. - Poprzemy ustawy, które będą zgodne z republikańskimi postulatami - dodawała w rozmowie z WP. Teraz jednak, jak podaje Polskie Radio, trzy posłanki mają dołączyć do Polski Razem Jarosława Gowina, a tym samym stać się częścią klubu Prawa i Sprawiedliwości.

d1wwnc6

Podziel się opinią

Share
d1wwnc6
d1wwnc6
Więcej tematów