Trwa ładowanie...

Tusk wzywa na demonstrację. Trwają rozmowy z innymi liderami

- Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi - apeluje Donald Tusk. Lider PO wzywa do udziału w manifestacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Tusk rozmawiał dziś w tej sprawie z Szymonem Hołownią, Robertem Biedroniem i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Share
Donald Tusk wzywa na demonstracjęDonald Tusk wzywa na demonstracjęŹródło: EASTNEWS, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2k6t4m

Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych kolejne wezwanie do udziału w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, że wybrane niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską Konstytucją.

Tusk wzywa na demonstrację. Zaprasza liderów

"Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi. Zbieramy się w najbliższą niedzielę o 18:00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Polska jest warta naszego zaangażowania, nasza przyszłość jest tego warta" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

To drugi apel lidera Platformy Obywatelskiej. Jak słyszymy, Tusk nie skierował zaproszeń na demonstrację do polityków opozycji przed zamieszczeniem na Twitterze informacji o wydarzeniu. Zrobił to później.

- Przewodniczący Tusk zaprosił wszystkie proeuropejskie środowiska polityczne oraz organizacje pozarządowe do udziału w proteście - mówi WP Jan Grabiec.

Inny polityk PO: - To będzie wspólne, partnerskie przedsięwzięcie. Każdy z liderów będzie miał okazję wystąpić w niedzielę.

Przemysław Czarnek odpowiada prof. Łętowskiej. Padły mocne słowa

Rzecznik ludowców Miłosz Motyka powiedział nam wcześniej, że to "inicjatywa partyjna PO", podobnie stwierdził w rozmowie z WP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Nikt się z nami w tej sprawie nie kontaktował. Być może odbędziemy jakąś wewnętrzną naradę w tej sprawie - powiedział nam polityk.

d2k6t4m

Jak jednak słyszymy w PO, Tusk kontaktował się już z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Robertem Biedroniem. Rozmawiał też z Szymonem Hołownią. Szefowi PO ma zależeć na wspólnym przedsięwzięciu całej opozycji.

Tusk wzywa na manifestację. Powodem wyrok TK

W czwartek 7 października Trybunał Konstytucyjny decydował w sprawie wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym.

W ocenie części sędziów TK "próba ingerencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polski wymiar sprawiedliwości narusza zasadę praworządności, zasadę nadrzędności Konstytucji oraz zasadę zachowania suwerenności w procesie integracji europejskiej".

W rezultacie Trybunał orzekł, że niektóre przepisu Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z Konstytucją.

d2k6t4m
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k6t4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6t4m
d2k6t4m
Więcej tematów