Trwa ładowanie...
difebmw

Tusk: Macierewicz ma obsesję na punkcie generałów SKW

W sprawie generałów Pytla i Noska mam poczucie tak głębokiej niesprawiedliwości, która dzieje się wobec ludzi, którzy naprawdę zgodnie z najlepszymi wzorami polskiego wojska służyli ojczyźnie i są prześladowani dlatego, że minister Macierewicz ma polityczną obsesję na ich punkcie – powiedział na antenie TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk był w przeszłości przełożonym obu generałów
Donald Tusk był w przeszłości przełożonym obu generałów (East News)
difebmw

- Dzisiaj nie mogę im pomóc, ale przynajmniej mogę publicznie wyrazić solidarność z ludźmi, o których wiem, że byli bardzo przyzwoitymi i oddanymi ojczyźnie oficerami - powiedział szef Rady Europejskiej.
Piotr Pytel to polski funkcjonariusz służb specjalnych, generał brygady. Szefem SKW był w latach 2014-2015. W grudniu 2016 r. prokuratura postawiła mu zarzuty przekroczenia uprawnień. Chodziło o kontakty z rosyjskim wywiadem. Współpraca między SKW i FSB miała zostać nawiązana bez zgody rządu.W środę gen. Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową.

Zarzuty prokuratury dotyczące współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa, zdaniem generała, mają na celu "zdyskredytowanie Donalda Tuska". W marcu były premier, był w tej sprawie wezwany na przesłuchanie.

Podobnie rzecz ma się ze sprawą byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała Janusza Noska. Antoni Macierewicz zarzucił byłemu szefowi SKW bezprawne kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w październiku umorzyła postępowanie dot. gen. Noska. Według Agencji, nie złamał on zasad, dlatego przywrócono mu certyfikat dostępu do informacji niejawnych.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów