Trwa ładowanie...
d2scynp

Tupolew zderzył się z brzozą? Polacy podzieleni na dwa obozy

Z sondażu wykonanego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że polskie społeczeństwo jest znacząco podzielone, co do przyczyny katastrofy smoleńskiej. Ponadto blisko 3 na 10 badanych nie potrafi zająć stanowiska w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa smoleńska
Katastrofa smoleńska (PAP/EPA)
d2scynp

Tych, którzy wierzą, że do katastrofy smoleńskiej przyczyniło się zderzenie z brzozą oraz tych, którzy nie są zwolennikami tej tezy jest dokładnie po 36 procent.

Kazimierz Nowaczyk, kierujący pracami podkomisji ds. katastrofy w Smoleńsku obalił tezę sugerującą zderzenie samolotu z drzewem jako przyczynę katastrofy. "To nie przebiło się do wiadomości publicznej w sposób jasny i oczywisty - ubolewał prof. Kazimierz Nowaczyk.

Pracownia SW Research zwraca uwagę na fakt, że zwolennicy teorii, to ludzie powyżej 50. roku życia, oraz osoby o wykształceniu podstawowym lub gimnazjalnym jak i respondenci z miast od 200 do 499 tysięcy mieszkańców.

Sprawa katastrofy smoleńskiej wciąż pozostaje nierozwiązana. Teorii dotyczących przyczyn jest kilka. Większość twierdzi, że to był wypadek. Wyniki sondażu pzeprowadzonego kilka miesięcy temu przez IPSOS dla oko.press pokazują, że tak uważa 59 proc. badanych. Odesetek osób, które twierdzą, że w Smoleńsku doszło do zamachu jest znacznie mniej (23 proc.).

d2scynp

Podziel się opinią

Share
d2scynp
d2scynp
Więcej tematów