RegionalneTrójmiastoLeżał w kałuży krwi. Policjanci z Wejherowa zdążyli w ostatniej chwili

Leżał w kałuży krwi. Policjanci z Wejherowa zdążyli w ostatniej chwili

Natychmiastowa reakcja i doświadczenie pozwoliły policjantom z Wejherowa uratować życie 50-latkowi. Pomimo makabrycznego widoku i dużej ilości krwi, funkcjonariusze zachowali trzeźwy umysł i udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Do przyjazdu karetki doglądali funkcji życiowych 50-latka.

Policjanci z Wejherowa uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo
Fot. KWP w Gdańsku
Policjanci z Wejherowa uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Fot. KWP w Gdańsku

26.10.2021 12:22

W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o 50-letnim mężczyźnie, który może targnąć się na swoje życie. Z obawami zadzwonili sąsiedzi, którzy skorzystali z numeru alarmowego i wezwali pomoc.

Krok od tragedii w Wejherowie. Mężczyzna był cały we krwi

Na miejscu funkcjonariusze pobiegli do głównych drzwi wejściowych budynku wielorodzinnego, a następnie do piwnicy, ponieważ tak zostali poinstruowani w zgłoszeniu. Widok, który ujrzeli w środku, był potężnym bodźcem. Na szczęście mundurowi zachowali spokój i racjonalność.

- Wewnątrz pomieszczenia policjanci zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który był cały we krwi. Okazało się, że ma uszkodzoną tętnicę. Natychmiast przystąpili do działań i założyli mu opatrunek z opaską uciskową, jednocześnie wzywając pogotowie. W oczekiwaniu na przyjazd karetki mł. asp. Paweł Potrykus oraz sierż. sztab. Ewelina Trowska monitorowali jego funkcje życiowe 50-latkowi, który tracił przytomność — przekazała kom. Michał Sienkiewicz z zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dzięki skutecznym działaniom wejherowskich policjantów, mężczyznę udało się uratować. Kiedy przyjechało pogotowie, 50-latek został zabrany do szpitala.

Telefony zaufania

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w przypadku z Wejherowa.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)