RegionalneTrójmiastoGwiazda o pogróżkach wobec Dulkiewicz. "Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce"

Gwiazda o pogróżkach wobec Dulkiewicz. "Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce"

Opozycjonista z czasów PRL odniósł się do gróźb śmierci, które otrzymuje prezydent Gdańska. Andrzej Gwiazda uważa, że "obecne władze miasta nawiązują do tradycji nazistowskich".

Gwiazda o pogróżkach wobec Dulkiewicz. "Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce"
Źródło zdjęć: © East News | Michał Woźniak

Do Urzędu Miasta w Gdańsku przychodzi co dzień nawet kilkadziesiąt listów z pogróżkami adresowanymi w stronę Aleksandry Dulkiewicz. Autorzy pism podważają polskie pochodzenie prezydent Gdańska i łączą ją z nazizmem. Przesyłki zawierają fragmenty z programów telewizji publicznej. Cztery sprawy zostały zgłoszone na policję. Gdańskie prokuratury zajmują się z kolei ośmioma incydentami.

O aktywność prokuratury został zapytany Andrzej Gwiazda. - Wydaje mi się, że przy takim zachowaniu nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się w wątrobach przewraca, jak patrzą i słuchają, co się dzieje - mówił na antenie Radia Wnet, cytowany przez portal wyborcza.pl.

Były opozycjonista uważa, że "obecne władze miasta nawiązują do tradycji nazistowskich". - Westerplatte było dotychczas w ich władaniu. Gdańsk jest miastem niemieckim, gdzie 90 proc. było zafascynowanych ideologią nazizmu - stwierdził. Dulkiewicz powinna być jego zdaniem ścigana za "propagowanie tej ideologii, a gdy państwo nie działa ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce".

- Jest mnóstwo ludzi, którzy przeżywają traumę, bo na tych filohiltlerowców oddali głos i oni mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo zostali oszukani. Nie możemy się dziwić, że ludzie będą próbować tych sposobów, które są im dostępne - zakończył Gwiazda.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

andrzej gwiazdaaleksandra dulkiewczgroźby

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1753)