Trwa ładowanie...

Gdańsk: dziś zostanie wystawiona trumna z ciałem Pawła Adamowicza w ECS

Gdańsk: W Europejskim Centrum Solidarności (ECS) zostanie wystawiona trumna z ciałem tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Prezydenta będzie można pożegnać w czwartek od godz.17.

Share
Gdańsk: dziś zostanie wystawiona trumna z ciałem Pawła Adamowicza w ECSŹródło: PAP/EPA
d1a2qcf

Gdańsk: W Europejskim Centrum Solidarności zostanie wystawiona trumna z ciałem Pawła Adamowicza ###

Trumna z ciałem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza zostanie wystawiona w budynku ECS w czwartek o godz. 17. Mieszkańcy będą mogli w ten sposób pożegnać włodarza miasta przez 24 godziny (do piątku, godz. 17). Wejście główne od strony ul. Doki 1.

W ECS dwuosobowe warty honorowe pełnić będą przedstawiciele ZHP, ZHR, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i wojska. W piątek trumna zostanie przeniesiona do miejsca pochówku – Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

- Zgodnie z wielowiekową tradycją panującą w Gdańsku oraz przychylając się do prośby rodziny, a także do inicjatywy metropolity gdańskiego, a także do wielu głosów docierających do nas w tych dniach Pan Prezydent Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej - poinformował ks. prałat Ireneusz Bradtke proboszcz Bazyliki Mariackiej.

d1a2qcf

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia rozpocznie się o godz. 12 w sobotę, 19 stycznia.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP

Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek (14 stycznia) po południu.Trafił tam w niedzielę wieczorem, po tym jak podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został kilkukrotnie raniony nożem na scenie. Po kilkunastominutowej reanimacji został przewieziony do szpitalu klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W poniedziałek, przed godz. 15, lekarze oficjalnie potwierdzili, że Paweł Adamowicz zmarł.

Napastnik został zatrzymany. 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa. - Podejrzany nie przyznawał się do usiłowania zabójstwa i nie przyznaje się teraz do zmienionego zarzutu zabójstwa. Jego motywy są w tej chwili ustalone - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem. Został skazany na 5,5 roku więzienia m.in. za cztery napady na placówki bankowe w Gdańsku. Wyszedł na wolność pod koniec grudnia 2018 r.

d1a2qcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a2qcf
Więcej tematów