Trwa ładowanie...

Gdańsk. Aleksandra Dulkiewicz uderza w prezesa PiS. Ma pomysł na kampanię

Niektórym się wydaje, że skoro prezes z Żoliborza ma zapędy totalitarne, to każdy tak działa - tak prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz opowiada na apel PiS ws. zmian w programie obchodów w Gdańsku.

Share
Gdańsk. Aleksandra Dulkiewicz uderza w prezesa PiS. Ma pomysł na kampanięŹródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bańka
d49gp2t

- Głęboki jest ten rów między nami. Ale ja będę wciąż próbowała - mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na antenie TOK FM, odnosząc się do poniedziałkowego zgrzytu, kiedy premier Mateusz Morawiecki zignorował jej powitanie.

- Jeśli do Gdańska przyjeżdża premier, czwarta osoba w państwie, to trzeba go przywitać. Druga sprawa: jeżeli przyjeżdża się w okresie rocznicy, nie można udawać, że tego nie ma - oceniła prezydent.

Powiedziała również, czego spodziewa się podczas popołudniowego wystąpienia w Gdańsku szefa Rady Europejskiej.

d49gp2t

- To, czego bym oczekiwała od Donalda Tuska, najważniejszego Polaka i gdańszczanina w Europie, aby stanął stanowczo po stronie naszych wartości. To wolność, solidarność, silne organizacje pozarządowe, tolerancja - stwierdziła.

Zobacz także: Kwaśniewski: nie wierzę, że Schetyna nagle zmieni charakter

Aleksandra Dulkiewicz: okrągły stół z Gdańska ruszy w Polskę

Dulkiewicz zapowiedziała również, że w wakacje chce ruszyć w Polskę z cyklem spotkań. Rozmowy mają odbywać się przy okrągłym stole, który stoi teraz w Gdańsku.

- Tak nas poróżniła polityka, że już nawet w rodzinach nie możemy razem siedzieć przy stole. I właśnie stąd pomysł, żeby nasz symboliczny, gdański okrągły stół jeździł po Polsce i skłaniał do rozmów - wyjaśniała Dulkiewicz w Poranku TOK FM.

- Stawiamy stół chociażby w Sokółce i rozmawiamy. Nie możemy czekać na ludzi, do ludzi trzeba wyjść. - To nie ma być happening, ale próba wciągnięcia do rozmowy o Polsce jak największej grupy ludzi - mówiła prezydent Gdańska w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

d49gp2t

- Wierzę, że znajdziemy wspólnie dobre rozwiązanie jako opozycja przed kolejnymi wyborami - dodała.

Dulkiewicz: zapędy totalitarne prezesa z Żoliborza

Prezydent Gdańska odniosła się również do apelu Karola Guzikiewicza, radnego wojewódzkiego PiS i szefa stoczniowej "Solidarności" w Gdańsku o zmianę w programie obchodów rocznicowych. Chodziło o panel pod nazwą "Burzenie polskiego Kościoła" z udziałem Leszka Jażdżewskiego z magazynu "Liberte1".

- Niektórym się wydaje, że skoro prezes z Żoliborza ma zapędy totalitarne, to każdy tak działa. Program wydarzeń rocznicowych układali organizatorzy, a nie prezydent Gdańska - stwierdziła Dulkiewicz.

d49gp2t

- Druga sprawa, że tytuł tej debaty to również tytuł książki wydawnictwa "Znak". Czasami warto czegoś poszukać w internecie - dodała.

Gdańsk. Rocznica wyborów sprzed 30 lat

Wybory sprzed 30 lat odbyły się na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji. Zwycięstwo bloku "Solidarności" zmieniło układ polityczny w Polsce i wpłynęło na upadek komunizmu w innych krajach naszej części Europy. Obchodom rocznicy w Gdańsku towarzyszą polityczne emocje. Wydarzenia związane z 30. rocznicą częściowo wolnych wyborów relacjonujemy NA ŻYWO.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

d49gp2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49gp2t
d49gp2t
Więcej tematów