Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Obchody 4 czerwca. Stoczniowa "Solidarność" nie chce Jażdżewskiego. Apel do Dulkiewicz

Wiceszef komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz apeluje o pilną korektę programu gdańskich obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Powód? Nie chce, by odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Jażdżewskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody 4 czerwca. Jest apel do Dulkiewicz
Obchody 4 czerwca. Jest apel do Dulkiewicz (PAP)
d2xkc7t

Guzikiewicz wysłał pismo zaadresowane do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności Basila Kerskiego oraz prezesa zarządu Fundacji Gdańskiej Jacka Bendykowskiego.

Jak wynika z programu obchodów 4 czerwca, redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski ma uczestniczyć we wtorek o godz. 13 w spotkaniu autorskim w tzw. Strefie Społecznej pod hasłem: "Spotkanie autorskie: Burzenie polskiego Kościoła - Piotr Augustyniak i Leszek Jażdżewski / Liberte!".

Według Guzikiewicza, to wydarzenie "może zakłócić i będzie dzielić Polaków" oraz "jest ewidentnym atakiem na Kościół katolicki".

d2xkc7t

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

"Wydarzenie to nie jest tym bardziej akceptowane w obchodzoną przez nas 40-tą rocznicę I pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II, która odmieniła oblicze Polski oraz całej Europy Wschodniej" - napisał w poniedziałek Guzikiewicz. "Dlatego ponawiam wniosek, motywując go głównie zabezpieczeniem spokoju społecznego oraz zachowaniem powagi uroczystości" - podkreślił Wiceszef komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej.

d2xkc7t

Przypomnijmy: Leszek Jażdżewski zasłynął ostatnio z powodu przemówienia z 3 maja tuż przed wystąpieniem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, w którym skrytykował polski Kościół."Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi" - te słowa wywołały największe kontrowersje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia.pl

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów