Trwa ładowanie...

Finał walki o mieszkanie w Gdańsku. Interweniował Piotr Ikonowicz

Po kilku latach starań mieszkance kamienicy na Dolnym Mieście w Gdańsku udało się wywalczyć nowe mieszkanie socjalne. W kwietniu w jej sprawie interweniował Piotr Ikonowicz, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

W sprawie mieszkanki gdańskiej kamienicy w kwietniu interweniował Piotr IkonowiczW sprawie mieszkanki gdańskiej kamienicy w kwietniu interweniował Piotr IkonowiczŹródło: Agencja FORUM, fot: Lukasz Dejnarowicz
d1jag65
d1jag65

Pani Anita w kamienicy przy ul. Śluza w Gdańsku mieszkała od urodzenia - od 1974 roku. Jej rodzice zamieszkali tam 3 lata wcześniej. Budynek jest w opłakanym stanie. Mieszkanie, w którym kobieta mieszka z córką, sypie się, jest pełne wilgoci i grzyba. Nie ma tam ogrzewania.

Kobieta od 2015 roku starała się o nowy lokal socjalny. W 2019 roku gdański sąd wydał decyzję, na mocy której miasto musiało przyznać jej mieszkanie. Przez kolejne dwa lata otrzymała jedynie zapewnienia, że do nowego lokalu będzie mogła wprowadzić się w drugiej połowie 2021 roku.

Kamienica w Gdańsku. Interweniował Piotr Ikonowicz

Z pomocą przyszli jej działacze pomorskiej Lewicy oraz Piotr Ikonowicz, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, który w kwietniu starał się o wybór na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zbigniew Ziobro posunął się za daleko w krytyce UE? Siemoniak: Premier powinien go zdymisjonować

- Doszło do sytuacji, w której ludzie czekają na wyrok eksmisji z prawem do lokalu socjalnego, a gdy już doznają takiego szczęścia, to czekają na kolejną łaskę ze strony miasta Gdańsk, a mianowicie na realizację prawomocnego wyroku sądu RP! - mówił w kwietniu Piotr Ikonowicz.

d1jag65

Działacze Lewicy zapewnili rodzinie wsparcie prawne. Zwracali uwagę na problem mieszkań komunalnych w Gdańsku oraz na nierealizowanie porozumienia programowego zawartego jeszcze z prezydentem Pawłem Adamowiczem w 2018 roku.

Walka o mieszkanie. Jest finał

Pod koniec lipca kobieta otrzymała ofertę wynajmu mieszkania od władz miasta. To lokal na gdańskiej Oruni, ma ok. 40 metrów kwadratowych (pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój). Przygotowało go Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego. Kobieta przyjęła ofertę i przeprowadzi się tam z córką.

- Skonsultowaliśmy to, również z Piotrem Ikonowiczem. Pani Anita zgodziła się przyjąć ofertę. Sprawa jest zakończona - mówi Jędrzej Włodarczyk, sekretarz Nowej Lewicy na Pomorzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jag65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jag65
Więcej tematów