Trwa ładowanie...

Trener narciarstwa doradcą prezydenta. Posłanka pyta: w czym Panu doradza?

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus pyta prezydenta Andrzeja Dudę we wpisie na Twitterze: w czym doradza Panu Piotr Nowacki? Jak napisała, jej wyborcy pytają, czy prezydent zatrudnił w kancelarii trenera narciarstwa. WP sprawdziła, Piotr Nowacki jest wymieniony wśród doradców Andrzeja Dudy na oficjalnej stronie internetowej.

Trener narciarstwa doradcą prezydenta. Posłanka pyta: w czym Panu doradza?Źródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
d3u13tc
d3u13tc

Piotr Nowacki - jak głosi biografia na stronie prezydent.pl - jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku geografia, specjalizacja geografia turyzmu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, kierunek trenerski.

Jak czytamy, "od 1992 bierze aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, pełniąc w latach 2000-2005 funkcję członka Zarządu i przewodniczącego Komisji Licencjonowanych Szkół Narciarskich SITN PZN. Instruktor wykładowca PZN, uczestnik Międzynarodowych Kongresów Nauczania Narciarstwa - INTERSKI".

Odpowiedź na pytanie posłanki Nowoczesnej, w czym doradza prezydentowi instruktor narciarstwa, znajdziemy w zakładce "Aktywność doradców".

d3u13tc

10 grudnia 2016 roku w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie Piotr Nowacki brał udział w organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego oraz Salezjańską Organizację Sportową Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pt. "Kultura Fizyczna a struktura społeczna", a celem tego sympozjum było "ukazanie wielowymiarowych związków występujących między kulturą fizyczną a strukturą społeczną".

Poprzednia aktywność doradcy prezydenta to - 30 listopada 2016 roku - wręczenie Złotego Krzyża Zasługi nadanego przez prezydenta Andrzeja Dudę popularyzatorowi sportu Zbigniewowi Klonowskiemu.

We wrześniu 2016 roku doradca prezydenta, laureat tytułów Trenera Roku w latach 2008-1015 za wybitne osiągnięcia sportowe, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych wziął udział w prezentacji "Strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025". Wysłuchał też wystąpienia prezesa Grupy dotyczącego "poprawy efektywności, efektywnej polityki inwestycyjnej oraz relacji z klientem" traktowanej jako "platforma długotrwałego wzrostu".

W sierpniu 2016 roku Nowacki wziął udział w uroczystości "Rodzinnego Festiwalu Otwarcia Igrzysk Warszawa-Rio de Janeiro 2016 przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II". - Cieszę się, że mogłem brać udział i reprezentować Prezydenta RP w rodzinnej imprezie sportowo-rekreacyjnej, która pokazała, jak wielu ludzi wciąga kultura fizyczna promująca zdrowy styl życia. Widziałem, co szczególnie cieszy, rodziny wielodzietne, dzieci z opiekunami z domów dziecka jak i wielu indywidualistów. Na wszystkich twarzach pojawiał się spontaniczny uśmiech, radość i widoczna satysfakcja z udziału w imprezie, promującej ruch na świeżym powietrzu. Widziałem zdrowy, prawdziwy sport - mówił.

9 kwietnia Piotr Nowacki uczestniczył w "Jubileuszu 60-lecia istnienia Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK w Rynie". To już wszystkie "aktywności", o których informuje na stronie Kancelaria Prezydenta RP.

d3u13tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u13tc
Więcej tematów