Trwa ładowanie...
d1w2q2r

Tragedia w Kłobuczynie. Zwłoki dziecka w ogródku

Ciało noworodka odkryto w przydomowym ogródku w Kłobuczynie koło Głogowa w Dolnośląskiem. Śledczy zatrzymali 20-latkę, która jest matką dziecka. To, że nie jest już w ciąży, a w domu nie widać noworodka, zauważył dzielnicowy. Kobieta usłyszała już zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwłoki zakopane były na terenie posesji rodziny Anny R.
Zwłoki zakopane były na terenie posesji rodziny Anny R. (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1w2q2r

- Policjant zwracał uwagę na tę rodzinę, bo już wcześniej przez problemy z alkoholem kobiecie sąd odebrał dwójkę dzieci. Kiedy dzielnicowy w poniedziałek zobaczył, że Anna R. nie jest w ciąży, nabrał podejrzeń - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską podinsp. Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy głogowskiej policji.

Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, co stało się z noworodkiem.

- Zlecono badania, po których lekarz stwierdził, że poród nastąpił ok. dwóch tygodni wcześniej. Udało nam się ustalić, że stało się to 12 września w domu rodziców 20-latki. Podczas porodu obecna była też matka Anny R. - mówi nam Barbara Izbiańska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Głogowie.

d1w2q2r

Zobacz też: Przemoc w rodzinie - poruszająca historia tragicznego dzieciństwa

Śledczy zatrzymali 20-latkę i czterech członków jej rodziny. - We wtorek udało się ustalić, że ciało zostało zakopane. Po jego wydobyciu wieczorem przeprowadzona została sekcja zwłok - dodaje prokuratorka.

Biegły stwierdził, że chłopczyk był prawidłowo rozwinięty i nie miał obrażeń. Patomorfolog nie mógł jednak stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe. Dlatego prokuratorzy zlecili badania histopatologiczne, których wyniki znane będą za trzy tygodnie.

d1w2q2r

Po przesłuchaniach, w środę po południu śledczy postawili 20-letniej matce zarzuty nieudzielenia pomocy oraz zbezczeszczenia zwłok. Grozi za to odpowiednio: kara do trzech i do dwóch lat więzienia. Zarzut zbezczeszczenia zwłok usłyszała też babcia noworodka. - Sposób pochowania dziecka jest nieakceptowany w naszej kulturze - mówi szefowa głogowskiej prokuratury.

Śledczy zaznaczają, że zarzuty mogą zostać rozszerzone po tym, jak biegli przedstawią wyniki dodatkowych badań. Prokuratura w obawie przed matactwem wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla obu kobiet. Decyzja jeszcze nie zapadła.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1w2q2r

d1w2q2r
d1w2q2r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów