Trwa ładowanie...

Towarzyskie spotkanie polityków PO. "Polityczna stypa po Schetynie"

W środę wieczorem, gdy lider PO Grzegorz Schetyna bawił w Strasburgu, w jednej z warszawskich restauracji zgromadziła się grupa polityków PO. Świętowali sukces wyborczy senatora Stanisława Gawłowskiego. I rozmawiali o zmianie lidera ugrupowania.
Share
Spotkanie polityków PO. "Schetyna jest jak Balcerowicz. Musi odejść"
Spotkanie polityków PO. "Schetyna jest jak Balcerowicz. Musi odejść"Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d32w2wr

Oficjalnie organizatorem spotkania był Stanisław Gawłowski, nowo wybrany senator, który chciał podziękować kolegom za wsparcie w ostatnich miesiącach. Nieoficjalnie jednak, jak mówi "Super Expresowi" jeden z uczestników spotkania, była to "polityczna stypa po Grzegorzu Schetynie".

Kto w niej uczestniczył? Na zamieszczonych w "SE" zdjęciach dostrzegamy m.in. Bartosza Arłukowicza, byłego ministra sprawiedliwości i wiceszefa PO Borysa Budkę, Pawła Poncyljusza, europosła Radosława Sikorskiego, mec. Romana Giertycha, Cezarego Grabarczyka, Cezarego Tomczyka, Sławomira Nitrasa i Marcina Kierwińskiego.

Zobacz także: Strasburg. Donald Tusk spotkał się z Ewą Kopacz na zapleczu Parlamentu Europejskiego?

- Krążyły żarty w stylu "Schetyna jest jak Balcerowicz, a dlaczego? Bo musi odejść!” - śmieje się w rozmowie z "SE" jeden z uczestników spotkania.

d32w2wr

- Nie wiem, o czym tam sobie w podstolikach różne osoby ze sobą rozmawiały - mówi Gawłowski, pytany wprost, czy omawiano koniec Schetyny jako przywódcy.

- Miłe spotkanie towarzyskie przy lampce wina - komentuje z kolei Borys Budka.

Zobacz także: Tajne spotkanie ważnych polityków Platformy Obywatelskiej. "Chcą usunąć Grzegorza Schetynę"

Nie tylko część polityków PO chciałaby szybkiej zmiany na stanowisku lidera tego ugrupowania. Polacy także uważają, że powinien on zrezygnować z tej funkcji. Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "SE" uważa tak niemal 56 proc. ankietowanych. Przeciwko jego rezygnacji opowiada się tylko 10 proc. badanych.

Źródło: "Super Express"

d32w2wr

Podziel się opinią

Share
d32w2wr
d32w2wr
Więcej tematów