Trwa ładowanie...

Towarzyskie spotkanie polityków PO. "Polityczna stypa po Schetynie"

W środę wieczorem, gdy lider PO Grzegorz Schetyna bawił w Strasburgu, w jednej z warszawskich restauracji zgromadziła się grupa polityków PO. Świętowali sukces wyborczy senatora Stanisława Gawłowskiego. I rozmawiali o zmianie lidera ugrupowania.

Towarzyskie spotkanie polityków PO. "Polityczna stypa po Schetynie"Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d4fn8a5

Oficjalnie organizatorem spotkania był Stanisław Gawłowski, nowo wybrany senator, który chciał podziękować kolegom za wsparcie w ostatnich miesiącach. Nieoficjalnie jednak, jak mówi "Super Expresowi" jeden z uczestników spotkania, była to "polityczna stypa po Grzegorzu Schetynie".

Kto w niej uczestniczył? Na zamieszczonych w "SE" zdjęciach dostrzegamy m.in. Bartosza Arłukowicza, byłego ministra sprawiedliwości i wiceszefa PO Borysa Budkę, Pawła Poncyljusza, europosła Radosława Sikorskiego, mec. Romana Giertycha, Cezarego Grabarczyka, Cezarego Tomczyka, Sławomira Nitrasa i Marcina Kierwińskiego.

- Krążyły żarty w stylu "Schetyna jest jak Balcerowicz, a dlaczego? Bo musi odejść!” - śmieje się w rozmowie z "SE" jeden z uczestników spotkania.

d4fn8a5

- Nie wiem, o czym tam sobie w podstolikach różne osoby ze sobą rozmawiały - mówi Gawłowski, pytany wprost, czy omawiano koniec Schetyny jako przywódcy.

- Miłe spotkanie towarzyskie przy lampce wina - komentuje z kolei Borys Budka.

Nie tylko część polityków PO chciałaby szybkiej zmiany na stanowisku lidera tego ugrupowania. Polacy także uważają, że powinien on zrezygnować z tej funkcji. Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "SE" uważa tak niemal 56 proc. ankietowanych. Przeciwko jego rezygnacji opowiada się tylko 10 proc. badanych.

Źródło: "Super Express"

d4fn8a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fn8a5
Więcej tematów