Trwa ładowanie...

Tajne spotkanie ważnych polityków Platformy Obywatelskiej. "Chcą usunąć Grzegorza Schetynę"

W środę wieczorem odbyło się spotkanie najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. Zorganizował je Stanisław Gawłowski. Politycy zebrali się, żeby spiskować przeciwko Grzegorzowi Schetynie?

Share
Tajne spotkanie ważnych polityków Platformy Obywatelskiej. "Chcą usunąć Grzegorza Schetynę"
Źródło: East News, Fot: Robert Stachnik
dbi63zq

- Gawłowski zaprosił do restauracji Chianti przy Foksal wierchuszkę Platformy. Przyszli najważniejsi ludzie PO. A wśród nich Kierwiński, Budka, Sikorski, Arłukowicz, Tomczyk, Nitras, Raś, Truskolaski, Leszczyna, Zdrojewski, Małecka-Libera, Cichoń, Sowa. Z ważnych nazwisk nie było Halickiego, Siemoniaka i Kidawy - powiedział tygodnikowi "Wprost" informator, który brał udział w spotkaniu. Jego zdaniem, politycy zebrali się, aby obalić Grzegorza Schetynę z funkcji przewodniczącego PO.

Politycy, zapytani przez tygodnik, odpowiedzieli, że kolacja miała charakter towarzyski. Podobnie twierdzi gospodarz imprezy.

dbi63zq

- Zaprosiłem przyjaciół, którzy w każdy najdrobniejszy sposób wsparli mnie w moim życiu. Zwyczajne spotkanie by podziękować - powiedział Gawłowski.

- Nie podejmowaliśmy na nim żadnych decyzji politycznych. Było wiele osób, które się wzajemnie lubią i wymieniają poglądy na Polskę - skomentowała posłanka Izabela Leszczyna.

Jak twierdzi informator, temat odsunięcia Schetyny z funkcji szefa PO zaczął sam Gawłowski. - Tu nie chodzi o to, żeby kogoś krzywdzić, ale trzeba powiedzieć komuś, że musi odejść - miał powiedzieć.

Politycy chcą, aby wybory na szefa Platformy odbyły się na przełomie listopada i grudnia. Mają zaproponować Grzegorzowie Schetynie funkcję wicemarszałka Sejmu. Szefem partii miałby zostać Borys Budka, Izabela Leszczyna szefem klubu, a Bogdan Zdrojewski marszałkiem Senatu.

dbi63zq

Źródło: "Wprost"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbi63zq

Podziel się opinią

Share
dbi63zq
dbi63zq
Więcej tematów