Trwa ładowanie...
d38wq43

Tajne spotkanie ważnych polityków Platformy Obywatelskiej. "Chcą usunąć Grzegorza Schetynę"

W środę wieczorem odbyło się spotkanie najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. Zorganizował je Stanisław Gawłowski. Politycy zebrali się, żeby spiskować przeciwko Grzegorzowi Schetynie?
Share
Stanisław Gawłowski i Grzegorz Schetyna
Stanisław Gawłowski i Grzegorz SchetynaŹródło: East News, Fot: Robert Stachnik
d38wq43

- Gawłowski zaprosił do restauracji Chianti przy Foksal wierchuszkę Platformy. Przyszli najważniejsi ludzie PO. A wśród nich Kierwiński, Budka, Sikorski, Arłukowicz, Tomczyk, Nitras, Raś, Truskolaski, Leszczyna, Zdrojewski, Małecka-Libera, Cichoń, Sowa. Z ważnych nazwisk nie było Halickiego, Siemoniaka i Kidawy - powiedział tygodnikowi "Wprost" informator, który brał udział w spotkaniu. Jego zdaniem, politycy zebrali się, aby obalić Grzegorza Schetynę z funkcji przewodniczącego PO.

Politycy, zapytani przez tygodnik, odpowiedzieli, że kolacja miała charakter towarzyski. Podobnie twierdzi gospodarz imprezy.

- Zaprosiłem przyjaciół, którzy w każdy najdrobniejszy sposób wsparli mnie w moim życiu. Zwyczajne spotkanie by podziękować - powiedział Gawłowski.

d38wq43

- Nie podejmowaliśmy na nim żadnych decyzji politycznych. Było wiele osób, które się wzajemnie lubią i wymieniają poglądy na Polskę - skomentowała posłanka Izabela Leszczyna.

Jak twierdzi informator, temat odsunięcia Schetyny z funkcji szefa PO zaczął sam Gawłowski. - Tu nie chodzi o to, żeby kogoś krzywdzić, ale trzeba powiedzieć komuś, że musi odejść - miał powiedzieć.

Politycy chcą, aby wybory na szefa Platformy odbyły się na przełomie listopada i grudnia. Mają zaproponować Grzegorzowie Schetynie funkcję wicemarszałka Sejmu. Szefem partii miałby zostać Borys Budka, Izabela Leszczyna szefem klubu, a Bogdan Zdrojewski marszałkiem Senatu.

Źródło: "Wprost"

d38wq43

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38wq43

Podziel się opinią

Share
d38wq43
d38wq43
Więcej tematów