Trwa ładowanie...

Strasburg. Donald Tusk spotkał się z Ewą Kopacz na zapleczu Parlamentu Europejskiego?

"Na zapleczu Parlamentu Europejskiego doszło do spotkania Tusk- Kopacz" - napisała na Twitterze Beata Mazurek. - Na sali plenarnej rzeczywiście się spotkaliśmy - przyznała Ewa Kopacz na konferencji prasowej PO w Strasburgu. Nie podała jednak żadnych szczegółów.

Share
Strasburg. Donald Tusk spotkał się z Ewą Kopacz na zapleczu Parlamentu Europejskiego?
Źródło: East News, fot: Michal Kaczmarek/East News
d2dx7x6

"Według naszych informacji dzisiaj na zapleczu PE doszło do ok. 20 minutowego spotkania Tusk- Kopacz. Jeśli to prawda, drżyj, Grzegorzu Schetyno" - stwierdza we wpisie na Twitterze była rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

- Na sali plenarnej rzeczywiście się spotkaliśmy. Trudno, żebym nie spotkała się z Donaldem Tuskiem, skoro to był, po pierwsze, mój premier, bo byłam w jego rządzie, mój szef partii, bo byłam w PO, no i szef Rady Europejskiej, który składał dzisiaj sprawozdanie z posiedzenia ostatniej Rady Europejskiej - mówiła w Strasburgu Kopacz.

W podobnym tonie wypowiadał się także inny europoseł PO. - To normalne, że ludzie się spotykają. Wszyscy się dziś widzieliśmy z Tuskiem, ja też się z nim widziałem. W końcu przemawiał na sali plenarnej. My się w nie wsłuchiwaliśmy, zadawaliśmy pytania - przyznaje w rozmowie z WP Bartosz Arłukowicz. - O osobnym spotkaniu nic nie wiem - dodał europoseł Platformy Obywatelskiej.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Bruksela Spotkanie przed szczytem

Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu, tuż przed unijnym szczytem, doszło do spotkania Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że przewodniczący PO oczekiwał jasnej deklaracji byłego premiera w sprawie kandydowania na prezydenta Polski.

d2dx7x6

- Powiedzieliśmy sobie, że umawiamy się na następne rozmowy, spotkania, widzimy się w listopadzie w Zagrzebiu na zjeździe EPP. Wszystko jest otwarte. Najpierw przedstawimy drogę dojścia do tej kandydatury, a później oczywiście także wskazania personalne, ale to w tej kolejności - mówił po spotkaniu z Tuskiem Schetyna.

Jednocześnie Schetyna zgłosił kandydaturę Donalda Tuska na przewodniczącego EPP. - Doszło do tego podczas spotkania frakcji w Brukseli tuż przed szczytem - potwierdzał w rozmowie z WP Jan Grabiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dx7x6

Podziel się opinią

Share
d2dx7x6
d2dx7x6
Więcej tematów