Trwa ładowanie...
d1orcpv

Tomasz Poręba pogratulował wyniku wyborów europosłance Koalicji Europejskiej

Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS w wyborach do Europarlamentu, pogratulował Elżbiecie Łukacijewskiej z KE wyniku wyborczego. Europosłanka uzyskała najwięcej głosów w gminie Cisna, deklasując europosła PiS.
Share
Tomasz Poręba, europoseł PiS
Tomasz Poręba, europoseł PiSŹródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1orcpv

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego wygrało niemal na całym Podkarpaciu. Tylko w jednej gminie, Cisnej, zwyciężyła Koalicja Europejska. To zasługa Elżbiety Łukacijewskiej, która startowała z ostatniego miejsca na liście KE. W Cisnej uzyskała najwięcej głosów, a Tomasz Poręba znalazł się dopiero na trzecim miejscu.

- PiS zdobyło 65 proc. głosów na Podkarpaciu, a przegraliśmy w jednej gminie pani poseł Elżbiety Łukacijewskiej, której gratuluję bardzo tego wyniku, bo to była trudna dla niej kampania - powiedział Tomasz Poręba w programie "Graffiti" w Polsat News.

Europoseł PiS przyznał, że nie wiadomo jeszcze, kto będzie szefem sztabu jesiennej kampanii do Sejmu. - To będzie decyzja kierownictwa partii - powiedział.

d1orcpv

Pryncypialna obrona wartości

- Są dwa obozy w Polsce, ale te wybory pokazały, że PiS przesuwa się też na zachód Polski. Wygrywamy konsekwencją, wiarygodnością przekazu i przekonaniem, że jesteśmy po to, by Polakom żyło się lepiej - powiedział Poręba.

Dodał, że PiS był "na bieżąco z nastrojami społecznymi" i to przyczyniło się do sukcesu w wyborach. Przyznał, że społeczeństwo się liberalizuje, ale nie zaszkodziło to partii rządzącej.

- Potrafiliśmy zareagować w sposób bardzo pryncypialny, jeżeli chodzi o obronę wartości. Bardzo pryncypialnie wypowiadaliśmy się, jeżeli chodzi o pedofilię, temat, który był w tej kampanii mocno podkreślony. To pan Jarosław Kaczyński mówił, że ani purpura, ani Nobel nie uchronią sprawców pedofilii - stwierdził Poręba.

d1orcpv

Dodał, że w kampanii najważniejsze są "jasne deklaracje".

- Polacy nie lubią być obrażani, poniżani, nie lubią być traktowani w sposób pogardliwy. Oczekują szacunku i chcą, by reprezentowali ich politycy bez kompleksów, którzy staną w obronie interesów Polski i Polaków, i tych słabych, i tych silniejszych. I ten przekaz jest istotny, ważny - powiedział europoseł.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1orcpv
d1orcpv

Podziel się opinią

Share
d1orcpv
d1orcpv
Więcej tematów