Trwa ładowanie...
d2ocswu

Kolejny dwugłos w Koalicji Europejskiej. Posłanka odpowiada liderowi partii

Członkowie PO Grzegorz Schetyna i Elżbieta Łukacijewska znowu mówią różnym głosem. Zaczęło się od wyników Koalicji Europejskiej w wyborach, a teraz poszło o rezultat w jednej z gmin na Podkarpaciu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Łukacijewska odpowiedziala Grzegorzowi Schetynie ws. wyników wyborów do PE w gminie Cisna
Elżbieta Łukacijewska odpowiedziala Grzegorzowi Schetynie ws. wyników wyborów do PE w gminie Cisna (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2ocswu

Wyniki wyborów do Europarlamentu po raz kolejny pokazały podział Polski. Zachodnia część kraju głosowała na Koalicję Europejską, a wschodnia na Prawo i Sprawiedliwość. Wyjątkiem był okręg miasta Warszawy z przyległymi powiatami. Zwycięstwo PiS jeszcze lepiej widać na mapie z rezultatami głosowań w gminach, gdzie wygranego widać gołym okiem.

   WP.PL
(WP.PL)
   twitter.com
(twitter.com)

Na Podkarpaciu KE wygrało jedynie w jednej gminie - Cisna. Na Twitterze nawiązała do tego jedna z internautek. "Tam trzeba jechać, sprawdzić i przeanalizować jak tego dokonali. Widać, że się da" - napisała kobieta w mediach społecznościowych. Odpowiedział jej Grzegorz Schetyna. "Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia" - zdiagnozował lider KE.

d2ocswu

Głos w dyskusji zabrała również Elżbieta Łukacijewska. To partyjna koleżanka przewodniczącego PO, która startowała z tej gminy i dostała się do Parlamentu Europejskiego. "Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to ludzie swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że tam mieszkam i dziękuję za oddane głosy. Na pewno idziemy po więcej" - skomentowała.

To nie pierwszy taki dwugłos w obozie Koalicji Europejskiej. Wcześniej Schetyna wrażał zadowolenie z wyniku wyborów do Europarlamentu. - Gdyby ktoś powiedział mi, że będziemy mieli 38,5 proc., to wziąłbym w ciemno - powiedział. Zupełnie odmienną opinię miała Łukacijewska. "Wszyscy liczyli na więcej, na dużo lepszy wynik KE" - przyznała.

d2ocswu

Zobacz także: Schetyna: "zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ocswu

Podziel się opinią

Share
d2ocswu
d2ocswu
Więcej tematów