Trwa ładowanie...

Tomasz Komenda może odetchnąć. Sąd wykreślił go z rejestru najgroźniejszych przestępców seksualnych

Tomasz Komenda nie figuruje już w rejestrze najgroźniejszych przestępców seksualnych Ministerstwa Sprawiedliwości. Sąd zdecydował, że jego dane zostaną natychmiast usunięte - dowiedziała się Wirtualna Polska.
Share
Tomasz Komenda od kilku dni cieszy się wolnością
Tomasz Komenda od kilku dni cieszy się wolnościąŹródło: PAP
d4ma8ee

W rejestrze każdy mógł sprawdzić dane Tomasza Komendy, zobaczyć jego zdjęcie i przeczytać, za co dokładnie został skazany. Mężczyzna wystąpił do Sądu Okręgowego we Wrocławiu o usunięcie informacji na jego temat. Sędzia przychylił sie do jego wniosku i zdecydował o usunięciu mężczyzny z publicznego rejestru.

Komenda będzie także walczył o odszkodowanie za to, że niewinny spędził 18 lat w więzieniu. - Temu człowiekowi zniszczono całą młodość - mówi Wirtualnej Polsce prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Tomasz Komenda został w 2004 roku prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. Prokuratura, która w 2017 roku, na wniosek rodziców ofiary, wznowiła postępowanie w sprawie jej śmierci i brutalnego zgwałcenia, uważa, że skierowanie przeciwko Komendzie aktu oskarżenia było bezzasadne.

d4ma8ee

W ostatni czwartek sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolnił Tomasza Komendę z odbywania kary. Prokurator, który zdecydował o zatrzymaniu Tomasza Komendy nie poczuwa się do winy. Sędzia, który go skazywał, mimo niejednoznacznych dowodów, nie miał wątpliwości, że jest winny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: W Polsce powinno być tak jak w Rosji!

d4ma8ee

Podziel się opinią

Share
d4ma8ee
d4ma8ee
Więcej tematów