Trwa ładowanie...
dllu4j2

To już koniec Antoniego Macierewicza w PiS. "Szkoda czasu na te pierdoły"

Dymisja z funkcji szefa MON, nikłe zainteresowanie raportem komisji smoleńskiej i ostatnie upokorzenie ze strony Jarosława Kaczyńskiego - czas Antoniego Macierewicza w partii rządzącej dobiega końca. Politycy PiS mówią "Faktowi", że nie mają już czasu na jego rewelacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były szef MON został na lodzie
Były szef MON został na lodzie (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
dllu4j2

Antoni Macierewicz staje się dla PiS zbędnym ciężarem. Szef podkomisji smoleńskiej przedstawił raport techniczny dotyczący katastrofy prezydenckiego tupolewa smoleńską. Wynika z niego, że na pokładzie Tu-154M doszło do eksplozji. Macierewicz stwierdził też, że "nie wypowiadał się na temat zamachu".

Ale prezentacja raportu przeszła w sumie bez echa. Konferencji nie transmitowałaTVP Info. Dziennikarze tej stacji uznali, że ciekawsza będzie relacja z obrad komisji ds. Amber Gold. Z kolei w "Wiadomościach" TVP było o walce z wyciekami VAT, echach wizyty wiceszefa KE w Warszawie, okupacji pomieszczeń Sejmu przez Obywateli RP. Raport techniczny okazał się dużo mniej ważny. Materiał na ten temat pojawił się po dopiero w 15. minucie "Wiadomości", na 6. miejscu i był zaskakująco krótki.

dllu4j2

Serdecznie dość mają także politycy PiS, wielu z nich nawet nie śledziło konferencji. "Mam kupę roboty, nie zamierzam tracić czasu na te pierdoły" - powiedział "Faktowi" jeden z członków rządu. Posłowie wybrali udział w posiedzeniach komisji sejmowych.

Prezes dziękuje Macierewiczowi i wbija mu szpilę

Podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację miesięcznic smoleńskich. Zwrócił się również w stronę Antoniego Macierewicza. - Za wiele lat różnych eksperymentów udanych i nieudanych, wiele hipotez potwierdzonych i niepotwierdzonych - podziękował mu Kaczyński.

Jak widać sam prezes ma do niego żal, za "nieudane eksperymenty" i "niepotwierdzone hipotezy".

Wcześniej przez długi okres Macierewicz był w konflikcie z Andrzejem Dudą. Było to jednym z powodów jego odwołania z funkcji szefa MON. Teraz jego praca "procentuje", boMacierewicz jest rekordzistą w braku zaufania do polityków. Aż 72,9 proc. badanych w ostatnim sondażu nie ufa właśnie jemu.

dllu4j2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oto najgorszy kierowca w Polsce. Pobiła wszelkie rekordy!

dllu4j2

Podziel się opinią

Share
dllu4j2
dllu4j2
Więcej tematów