Trwa ładowanie...
d21cq8s

Tatry. Trudne warunki i halny. Trwa akcja ratunkowa

Niebezpiecznie w Tatrach. Wiatr halny osiąga tam zawrotne prędkości. Władze TPN odradzają wyjścia w góry. Dwudziestu ratowników idzie po 2 turystów, którzy utknęli w górach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tatrach wieje halny. Turyści muszą uważać
W Tatrach wieje halny. Turyści muszą uważać (24tp.pl, Fot: Magdalena Lipkowska)
d21cq8s

"Dwudziestu ratowników udaje się w rejon Czarnego Mięgusza, gdzie utknęła dwójka turystów. Bardzo mocno wieje. Szykuje się długa akcja ratunkowa... Turyści wyszli wczoraj, dziś próbowali zejść, ale utknęli w trudnym terenie i wezwali pomoc" - poinformowała na Facebooku redakcja serwisu portaltatrzanski.pl.

Rano Tatrzański Park Narodowy przestrzegał przed trudnymi warunkami panującymi w wyższych partiach Tatr. Od wysokości około 1600 m n.p.m. występuje śnieg oraz silne oblodzenia na szlakach, wieje silny wiatr" - poinformował Tatrzański Park Narodowy na swojej stronie.

d21cq8s

Przedstawiciele TPN dodali, że "na niżej położonych szlakach występuje błoto, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej oraz na Ścieżce nad Reglami pomiędzy Dol. Chochołowską a Kościeliską". W niektórych miejscach mogą leżeć gałęzie i powalone przez wiatr drzewa.

Informacje ws. zamknięcia pieszych szlaków:

  • Szlak w Dolinie Roztoki, od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich, jest zamknięty do odwołania z powodu remontu;
  • Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku;
  • Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.
d21cq8s

Ze względu na halny wstrzymano również kursowanie kolejki na Kasprowy Wierch.

pkl.pl

Sondaż prezydencki WP. Patryk Jaki: w naszym obozie Szymon Hołownia jest niedoceniany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21cq8s

Podziel się opinią

Share

d21cq8s

d21cq8s
Więcej tematów