Trwa ładowanie...
d3hggrw

Tarczyński kłóci się o uchodźców w brytyjskiej telewizji. "Weźcie ich wszystkich do Niemiec"

- Możecie nazywać nas populistami, nacjonalistami, rasistami. Nie obchodzi mnie to, obchodzi mnie moja rodzina i mój kraj - stwierdził poseł PiS. W brytyjskiej telewizji rozmawiał z niemiecką polityk Barbarą Lochbihler.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik Tarczyński był gościem "Channel 4"
Dominik Tarczyński był gościem "Channel 4" (PAP, Fot: Piotr Polak)
d3hggrw

Dominik Tarczyński był gościem na antenie brytyjskiego "Channel 4". Razem z prowadzącą i niemiecką polityk Barbarą Lochbihler komentowali decyzje włoskich władz, które nie przyjęły statku z imigrantami. Wtedy też rozmowa zeszła na stosunek polskich władz do uchodźców.

"Ta sytuacja jest absurdalna"

- Czy nie czuje Pan wstydu, gdy myśli o dzieciach i kobietach w ciąży, które znajdowały się na statku? Czy nie wstydzi się pan za polską politykę, która zakazuje przyjmowania uchodźców? - dopytywała Tarczyńskiego prowadząca.

d3hggrw

- Po pierwsze wstydzić powinni się rodzice tych dzieci, którzy nie powinni pozwolić im tam przebywać. Rodzice ci nie powinni w ten sposób narażać tych dzieci. Ta sytuacja jest absurdalna - odparł poseł PiS.

Jak tłumaczył potem, jego zdaniem na statku nie znajdowali się uchodźcy, ale nielegalni imigranci. - Trzeba pamiętać, że jeśli próbuje się w sposób niezgodny z prawem przekraczać granice, to trzeba się liczyć z tym, że można zostać zabitym - stwierdził.

"System otwartych drzwi zawiódł"

Prowadząca zapytała też Tarczyńskiego, ilu uchodźców przyjęła Polska.

d3hggrw

- Zero - odparł krótko. - Jeśli pyta mnie pani o nielegalnych muzułmańskich imigrantów, to ani jeden nie przybył do Polski - doprecyzował i przypomniał, że przyjęliśmy 2 miliony Ukraińców, którzy "spokojnie pracują w Polsce".

- My nie jesteśmy odpowiedzialni za ani jednego nielegalnego muzułmanina. System otwartych drzwi zawiódł - podsumował.

"Weźcie ich do Niemiec"

- Juncker powiedział, że jesteście rasistami, więc jesteście z tego dumni, że nie wzięliście uchodźców? - nie odpuszczała prowadząca.

d3hggrw

- Tak, ponieważ to jest to, czego społeczeństwo polskie oczekuje od naszego rządu - odparł Tarczyński.

Poseł PiS tłumaczył, że to właśnie dlatego "Polska jest taka bezpieczna" i nie było w niej ani jednego "ataku o charakterze terrorystycznym". - Możecie nazywać nas populistami, nacjonalistami, rasistami. Nie obchodzi mnie to, obchodzi mnie moja rodzina i mój kraj - stwierdził.

- To nieprawda, co prezydent Trump pisze na Twitterze, że Niemcy są krajem niebezpiecznym z powodu uchodźców. To nieprawda że Niemcy upadają przez uchodźców, to kłamstwo - oponowała Barbara Lochbihler.

- Weźcie ich wszystkich do Niemiec - podsumował Tarczyński.

d3hggrw

Źródło: Channel 4/TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tadeusz Cymański: obcemu brudnemu paluchowi wara od Polski

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów