Trwa ładowanie...
dk2a92o

Matteo Salvini: Nie wpuszczę więcej statków z imigrantami

Szef włoskiego MSW i lider nacjonalistycznej Ligi zapowiedział, że Włochy nie przyjmą już ani jednego statku z uratowanymi przez organizacje pozarządowe imigrantami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matteo Salvini realizuje swoje przedwyborcze obietnice dotyczące ograniczenia napływu migrantów do Włoch
Matteo Salvini realizuje swoje przedwyborcze obietnice dotyczące ograniczenia napływu migrantów do Włoch (East News, Fot: Antonello Nusca)
dk2a92o

Salvini oświadczył na Twitterze, że "dwa następne statki organizacji pozarządowych pod banderą Holandii przypłynęły na wody u wybrzeży Libii w oczekiwaniu na to, żeby zabrać ludzi porzuconych przez przemytników".

"Niech oni wiedzą, że Włochy nie chcą być dłużej wspólnikiem biznesu nielegalnej imigracji, a zatem muszą szukać portów innych niż włoskie" - skomentował wicepremier Włoch.

Tweety Salviniego skomentowali na Facebooku członkowie załogi "Lifeline", jednego ze statków, nazywając polityka faszystą. W odpowiedzi Salvini napisał: "To jakieś szaleństwo. W naszym domu to my rządzimy, koniec z wolną amerykanką, zrozumiano? Groźby i obelgi nas nie zatrzymają".

dk2a92o

To już kolejny raz kiedy nowe włoskie władze odmawiają przyjęcia statków. W niedzielę Salvini nie pozwolił na przyjęcie statku organizacji pozarządowej SOS Mediterranee "Aquarius" z 629 migrantami. Jego decyzja wywołała duże napięcia w Europie, bo w ślad za Włochami swoje porty zamknęła także Malta. Włochów skrytykowały m.in. władze Francji. W końcu zdecydowano, że imigrantów przyjmie Hiszpania.

Przeczytaj więcej: Hiszpania wpuści do siebie łódź Aquarius z imigrantami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk2a92o

Podziel się opinią

Share

dk2a92o

dk2a92o
Więcej tematów