Trwa ładowanie...

Takie poglądy ma mieć córka Putina. Opublikowano fragmenty wypowiedzi

Niezależny rosyjski dziennikarz Dymitr Kolezew udostępnił fragmenty korespondencji jednego z członków czatu dla absolwentów Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Według jego ustaleń za użytkownikiem o nazwie "Maria V" kryje się córka Władimira Putina, Maria Woroncowa. Z ujawnionych zrzutów ekranu wyczytać można m.in., jak krytykuje ona Zachód i usprawiedliwia aneksję Krymu przez Rosję.

Share
Prezydent Rosji Władimir Putin Prezydent Rosji Władimir Putin Źródło: PAP, fot: EMMANUEL DUNAND / POOL
d41lvv0

O rzekomej obecności córki Władimira Putina na czacie przeznaczonym do komunikacji między absolwentami Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Dymitr Kolezew dowiedział się od jednej z członkiń grupy.

Maria Woroncowa ma uczestniczyć w korespondencji pod pseudonimem Maria V. Fakt, że jest to córka prezydenta Rosji, Kolezewowi potwierdził także dziennikarz, który zna konto Woroncowej w Telegramie. Jesienią 2021 roku, gdy kobieta dołączała do czatu, miała przedstawić się właśnie jako Maria Woroncowa, absolwentka z 2011 r.

Na czacie jest w sumie ponad 170 osób. Źródło Kolezewa twierdzi, że starzy bywalcy czatu, co jakiś czas "ostrzegają nowo przybyłych, jeśli ktoś zaczyna się z nią [Woroncową] bardzo mocno kłócić". Zrzuty ekranu wskazują, że uczestnicy czatu nie boją się kłócić z Marią V.

d41lvv0

Zobacz też: Deportują Ukraińców do Rosji. "Karygodna praktyka"

Córka Putina: nikt na Zachodzie nie chce, aby nasz kraj się rozwijał

Kolezew podkreśla, że liczne wypowiedzi Woroncowej są zgodne z tym, co na co dzień przedstawia w mediach strona rosyjska, w tym sam Władimir Putin. Wśród ujawnionych zrzutów ekranu nie brakuje chociażby krytyki zachodnich krajów.

"Nikt na Zachodzie nie chce, aby nasz kraj się rozwijał. Zawsze robiono wszystko, aby temu zapobiec. I będą to robić w przyszłości. A jeśli tak się stanie, a prawie tak się stało w latach 90., i Rosja stanie się pełnoprawną surowcową przybudówką USA i UE, zobaczę, kogo będziesz winił za to, że nie żyjemy w kwitnącej gospodarce" - czytamy w jednej z rozmów.

d41lvv0

W innym wpisie Maria V. przekonuje, że w latach 90. "całe pokolenie umysłów zostało stracone w nauce, w medycynie", a George Soros "odniósł największy sukces". Jak wskazuje, od tego czasu w Rosji podjęto "wiele wysiłków", aby "wielkie umysły" zaczęły wracać do kraju.

"W latach 90. my, Rosja, importowaliśmy (!) zboże. To hańba. Teraz jesteśmy jednym z głównych eksporterów. (…) Czy mamy jakieś problemy? Tak, nikt temu nie zaprzecza. I jest wielu zdrajców, jest korupcja, a biurokracja jest potworna. Pytanie: gdzie tego wszystkiego nie ma?" - pyta Maria V.

W postach Marii V pojawia się też wątek aneksji Krymu, którą Rosja przeprowadziła w 2014 roku. Rzekoma córka Władimira Putina krytykuje swojego rozmówcę za użycie słowa "zaanektowanie", tłumacząc mu, że w całej sprawie chodziło o "wolę ludu".

Źródło: meduza.io

d41lvv0

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41lvv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d41lvv0
d41lvv0
Więcej tematów