Tak Hołownia zarabia w polityce. Wiadomo, ile płaci mu Polska 2050
Polska 2050 hojnie wynagradza swoje kierownictwo. Jak donosi "Fakt", zarobki Szymona Hołowni w partii znacznie wzrosły. Wciąż jednak nie jest najlepiej opłacanym członkiem swojego ugrupowania.
28.03.2023 | aktual.: 28.03.2023 11:34
Za sprawowanie funkcji przewodniczącego Polski 2050, Szymon Hołownia jeszcze do niedawna miał otrzymywać jedynie 3 tys. złotych netto miesięcznie. Obecnie partia wypłaca mu już około 9,5 tys. złotych na rękę.
Co ciekawe, więcej od przewodniczącego dostaje jeden z wiceprzewodniczących. Maciej Żywno zarabia w Polsce 2050 aż 10 tys. złotych netto miesięcznie. - Mam własną działalność gospodarczą, więc wystawiam fakturę, a nie umowę-zlecenie - tłumaczy w rozmowie z "Faktem".
Dziennik ustalił też partyjną gażę Agnieszki Buczyńskiej, drugiej wiceprzewodniczącej Polski 2050, pełniącej jednocześnie funkcję sekretarz generalnej. Buczyńskiej ugrupowanie wypłaca co miesiąc 6 tys. złotych netto.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: skandaliczny wpis senatora PSL. "Mojej zgody nie ma"
Hołownia z problemami. Spada poparcie
Według sondażu przeprowadzonego w dniach 14-16 marca Zjednoczona Prawica może liczyć na 31 proc. poparcia. To o 3 punkty procentowe więcej niż w lutym, kiedy przeprowadzono poprzednie badanie Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
W stosunku do lutego traci Koalicja Obywatelska. Główna partia opozycyjna może liczyć na 26 proc. głosów. To spadek o 3 punkty procentowe. W poprzednim badaniu to Koalicja Obywatelska była liderem sondażu. Teraz spadła na drugie miejsce.
Konfederację popiera 9 proc. ankietowanych, w porównaniu do poprzedniego badania Kantaru to więcej o 1 punkt procentowy. Polska 2050 uzyskała również 9 proc. poparcia (spadek o 2 punkty procentowe). Na Lewicę chce zagłosować 6 proc. respondentów (wzrost o 1 punkt procentowy).
Gdyby wybory odbyły się teraz, poza Sejmem znalazłyby się: Koalicja Polska-PSL i Kukiz'15 - obydwa ugrupowania dostały po 2 proc. głosów, a także Porozumienie i AgroUnia, które popiera 1 proc. ankietowanych.
Przeczytaj też:
Źródło: "Fakt"